Partizan pao u posljednjim sekundama

GS

Košarkaši Partizana poraženi su večeras u "Beogradskoj areni" od ekipe Bajerna iz Minhena rezultatom 79:78, u okviru 26. kola Evrolige.

Prethodni susret u osmom kolu okončan je takođe pobjedom Bajerna na domaćem terenu, rezultatom – 94:85.

Crno-bijeli sada imaju skor od 12 pobjeda i 14 poraza a Bajern 11 pobjeda i 15 poraza.

Poslije prve četvrtine Bajern je vodio 26:23, a početkom druge je imao maksimalnu prednost od sedam poena (30:23). Partizan je tad zaigrao mnogo bolje, preokrenuo je rezultat i na poluvremenu vodio 45:41.

Sredinom treće dionice Partizan je prvi put stekao dvocifrenu prednost (57:47), ali se u posljednjih 10 minuta ušlo sa 63:59 za domaćina. Bajern je na 2,41 prije kraja stigao do izjednačenja - 72:72. U posljednjih 89 sekundi ušlo se rezultatom 76:72 za "crno-bijele", a na 50 sekundi prije kraja bilo je 78:74. Trojkom Silvana Franciska sekundu prije kraja Bajern je stigao do pobjede. Šut za pobjedu Partizana promašio je Panter.

Najefikasniji u redovima Partizana bio je Kevin Panter sa 22 poena, Frenk Kaminski je dao 14, a Džejms Naneli i Pi Džej Doužer po 10.

Kod Bajerna se istakao Francisko sa 30 poena, Serž Ibaka je dao 14, Danko Branković 11, a Karsen Edvards 10.

Nekadašnji kapiten Partizana Vladimir Lučić, koji je dočekan aplauzima i ovacijama, postigao je tri poena i imao dva skoka.

U narednom kolu, poslije tronedjeljne pauze, Partizan će dočekati Efes.