Partizan poslije preokreta ubedljiv protiv Cibone u "Areni"

Košarkaši Partizana savladali su u "Areni“ ekipu Cibone 96:67 u utakmici trećeg kola regionalne ABA lige.

Hrvatski predstavnik je mnogo bolje ušao u meč i nakon prve dionice imao devet poena prednosti.

Cibona je do vođstva stigla dobrim šutem van linije za tri poena i agresivnom odbranom nad organizatorima igre crno-belih.

U drugoj četvrtini, košarkaši Partizana izašli su više i u velikoj mjeri zaustavili šut Cibone za tri poena, ali su gosti uspjeli da rezultatski održe prednost.

U trećoj četvrtini hrvatska ekipa je ponovo krenula silovito. Brzo su stigli do 15 poena prednosti, ali je od tajm-auta Željka Obradovića ekipa Partizana uspjela da konsoliduje redove i stigne do stabilnije igre.

Partizan je već pred kraj trećeg perioda stigao do preokreta.

U četrtoj četvrtini gosti nisu imali snage da se vrate u meč, pa Partizan u dobrom ritmu dočekuje duplo kolo Evrolige.

U ekipi Partizana najefikasniji je bio Naneli sa 17 poena, 15 je dodao Koprivica, 14 Anđušić, dok je Ledej doprineo sa 11.

U redovima Cibone istakli su se Aranitović sa 21 i Mustapić sa 17 poena.