Partizan poražen u Minhenu

Tanjug

Košarkaši Partizana poraženi su od Bajerna u Minhenu rezultatom 94:85 u osmom kolu Evrolige.

Partizan je, nošen fenomenalnom podrškom više od tri hiljade navijača, bolje otvorio meč i od početka vodio pet do osam razlike, a u finišu prve dionice prvi put je stekao dvocifrenu prednost (32:22).

Vodio je Partizan i 38:28, ali Bajern napravio veliku seriju i prvi put na meču poveo u 16. minutu (42:41).

Prvo poluvrijeme, u kom je Bajern šutirao trojke 9/15, a Partizan 5/12, okončano je prednošću domaćina 53:51.

Na startu drugog poluvremena Partizan nije poentirao tri minuta, pa je Bajern otišao na plus osam (59:51), a zatim i na plus 12 (65:53).

Uslijedila je serija Partizana 8:0, u posljednju deonicu ušlo se sa 70:63 za Bajern.

Serijom od 12 poena Bruna Kabokla, u kojoj je postigao tri uzastopne trojke, Partizan je na tri minuta prije kraja smanjio na 81:82.

Minut i 12 prije kraja bilo je 86:85 za Bajern, ali je uslijedila serija Bavaraca kojom su prelomili meč.

Najefikasniji u redovima Partizana bio je Bruno Kaboklo sa 19 poena, 14 je dao Džejms Naneli, 12 Zek Ledej, a Pi Džej Doužer i Uroš Trifunović po 10.

Bajern je predvodio Karsen Edvards sa 21 poenom, a dvocifreni su bili i Silven Francisko sa 17 i Devin Buker sa 13.

I Partizan i Bajern sad imaju skor 3-5.

U narednom kolu, već u petak, Partizan dočekuje Albu, dok će Bajern u goste Žalgirisu.