Partizan poražen nakon drame u Vitoriji

Tanjug

Košarkaši Partizana poraženi su večeras u Vitoriji od ekipe Baskonije rezultatom 84:83 u utakmici šestog kola Evorlige.

Najbolji u pobjedničkom timu bio je Čima Moneke sa 16 poena i šest skokova, dok je Markus Hauard dodao 14 poena.

U timu Partizana istakao se Džejms Naneli sa 16 poena, dva skoka i dvije asistencije.

Domaća ekipa je bolje otvorila utakmicu i poslije uvodnih minuta imala je prednost od pet poena.

Partizan je tek krajem četvrtine sa serijom 5-0 uspio da istopi tu prednost, pa se na odmor otišlo pri rezultatu 23:23.

U drugoj četvrtini košarkaši srpskog kluba su igrali sa manje agresivnosti u odbrani, što je španski tim iskoristio i serijom 8-0 uspio da napravi osjetnu prednost. Partizan nije imao rješenja u napadu, trudili su se "crno-bijeli" da odgovore na šut za tri poena Baskonije ali nije im polazilo za rukom.

Tokom prvog poluvremena u ekipi Partizana istakao se Tristan Vukčević sa 11 poena.

Gostujući tim u trećoj dionici počinje da igra svoju igru. Poslije dobrih uvodnih minuta domaće ekipe, Partizan pravi seriju 16:2 i okreće utakmicu u svoju korist.

Dvocifrenu prednost "crno-bijeli" su ispustili uslijed čestih grešaka u tranziciji.

Na odmor pred posljednju dionicu Partizan odlazi sa plus šest.

Tokom posljednjih 10 minuta Partizan je pokušavao da do poena dolazi preko reketa tj. niskog posta. Sa druge strane Baksonija se u ritam vraćala sa trojkama koje je postizala spoljna linija. U posljednjih dva minuta španski tim je sa osam poena predvodio Hauard, koji je uspio da istopi prednost Partizana.

Nakon neiskorišćenog napada Baskonije na pola minuta prije kraja Naneli je povukao kontru koju je završio sa polaganjem ali je pritom fauliran, pa je iskoristio i bacanje za 83:82.

U posljednjem napadu Baskonije Moneke je uspio da uhvati ofanzivni skok nakon čega je fauliran. Iskorisio je krilni centar Baskonije oba bacanja i tako postavio konačan rezultat.