Olimpija trideseti put postala šampion Italije

GS

Košarkaši Olimpije iz Milana pobijedili su Virtus Bolonju rezultatom 67:55 u sedmom meču finala "Palakanestra".

Milanskoj Olimpiji je ovo trideseta titula šampiona Italije u bogatoj istoriji kluba.

Armani je u finalu "Palakanestra" savladao bolonjski Virtus poslije sedam fantastičnih utakmica u kojoj niko nije uspio da ostvari pobjedu u gostima.

Milano je na svom terenu poveo sa 2:0, da bi Virtus kao domaćin izjednačio seriju, da bi ekipe ponovo bile sigurne na svojim terenima.

Olimpija je bila bolji rival od samog starta pa su već nakon prve četvrtine vodili 21:9.

Virtus je uspio da uzvrati, smanji razliku na devet poena na poluvremenu, a onda je uslijedila neefikasna treća dionica kojom je Armani završio posao prije posljednjeg perioda.

Najefikasniji bio je Điđi Datome sa 16 poena, 11 je ubacio Bili Beron, a dvocifren je bio još Šejvon Šilds sa 10 poena.

U ekipi Virtusa, 13 poena je ubacio Tornike Šengelija, dok je 10 dodao Miloš Teodosić.