Novi poraz u Areni: Partizan nije slomio Virtus

BEOGRAD - Košarkaši Partizana poraženi su od Virtusa iz Bolonje rezultatom 77:75 u meču 17. kola Evrolige.

Crno-bijeli sada imaju rezultat 9-8, dok je Virtus, kao najprijatnije iznenađenje sezone, sada na velikih 12-5.

Meč je počeo u egalu, ali je na krilima Marka Belinelija Virtus uspio da se odlijepi i da povede sa 10:19.

To je bila neka magična cifra od devet poena razlike do koje je italijanski tim stizao nekoliko puta u nastavku drugog poluvremena.

Partizan je djelovao bez energije, baš kao što je nedavno u Zadru, a ni fantastična podrška sa tribina nije pomagala da se, prije svega ofanzivno, domaći razigraju, prenosi B92.net.

Šut sa distance nikako nije išao i da Naneli i Doužer nisu pogodili trojke u posljednjem minutu prve dionice, razlika bi bila dvocifrena. Ovako, bilo je 18:23.

Naneli je nastavio u istom ritmu i uz faul Ognjena Dobrića doveo crno-bijele do 21:23, a Kaboklo potom zakucavanjem donosi izjednačenje.

Međutim tada opet kreće serija gostiju iz Bolonje. Partizan je opet stao, a Virtus trojkama Lundberga i Abasa stigao ponovo do +9 (25:34).

Ipak, opet su crno-beli pojačali u završnici četvrtine, pa je opet imao -5 na velikom odmoru (36:41).

"Previše izgubljenih lopti. Manje izgubljenih lopti, više asistencija i ofanzivnog protoka nam je potrebno", rekao je Željko Obradović na poluvremenu.

Međutim, očas posla je na startu drugog poluvremena razlika postala dvocifrena, poenima Šengelije i Belinelija.

Potom je i Lundberg ubacio trojku za najvećih +13, ali je Partizan tada uzvratio serijom 9:0.

Ponovo je bio tu na "magičnoj" granici od pet poena, ali nije uspijevao da je pređe i potpuno se vrati.

Kad god je srpski tim prišao, Italijani su uzvraćali nekom ludom trojkom ili poenima koji su lomili moral.

Moral je pao i kada je Pi Džej Doužer napravio svoj četvrti faul na 0,1 sekund pre kraja, a potom zbog prigovora dobio isključujuću ličnu grešku.

Umjesto odbrane, Partizan je poklonio tri bacanja, koja su bila iskorišćena da se Virtus opet, po ko zna koji put, odlijepi.

Jurio je Partizan Virtus i tokom cijele četvrte dionice, bio uvijek na pragu povratka, ali ga nikada nije prešao.