Navijači Panatinaikosa prekinuli finale, Olimpijakosu dodijeljena titula VIDEO

Košarkaši Olimpijakosa su odbranili titulu prvaka Grčke nakon što je četvrta utakmica finala plej-ofa protiv Panatinaikosa prekinuta u trećoj četvrtini.

Olimpijakos je tri minuta prije kraja treće četvrtine vodio u gostima kod Panatinaikosa s ubjedljivih 63:35 i išao je ka rutinskoj pobjedi i odbrani titule prvaka.

Navijači Panatinaikosa nisu mogli podnijeti da njihov najveći rival proslavi titulu u njihovoj dvorani "OAKA", te su počeli praviti haos.

Počeli su gađati klupu Olimpijakosa tvrdim predmetima, a potom su uslijedili i topovski udari i baklje zbog čega su igrači Olimpijakosa pobjegli u svlačionicu, prenosi "Kliks".

Sudije su najprije zatražile od organizatora da se dvorana isprazni, ali čak ni policija to nije mogla uraditi u kratkom roku, te je odlučeno da se susret prekine.

Neredi na tribinama su se nastavili i nakon završetka susreta, a Olimpijakosu je dodijeljena pobjeda, treća u seriji, zahvaljujući kojoj su "Pirejci" odbranili titulu prvaka Grčke.