Mega nemoćna protiv crno-bijelih

Košarkaši Partizana savladali su ekipu Mege rezultatom 112:80, u okviru 17. kola ABA lige.

Crno-bijeli su trenutno na skoru 13-4, dok Mega ima devet pobjeda i osam poraza u regionalnom takmičenju.

Inače, nedavno preminuli košarkaški stručnjak Dejan Milojević bio je svojevremeno kapiten Partizana, dok je najveći dio trenerske karijere proveo u Megi. Zbog toga su mu pomenute ekipe i prisutni navijači predivnim gestom odali počast.

Na tribinama je bilo 23.031 navijač, što je novi rekord ABA lige.

Poslije ujednačene prve dionice koja je okončana vođstvom Mege 26:25, Partizan je predvođen fenomenalnim Džejmsom Nanelijem, napravio presudnu seriju ka pobjedi i na poluvrijeme otišao sa plus 20 (59:39).

U drugom poluvremenu Mega nijednom nije uspjela da se vrati na jednocifren minus, a igrači Partizana su atraktivnim potezima i akcijama oduševljavali navijače.

Najefikasniji u redovima Partizana bio je Naneli sa 24 poena, 14 je dao Frenk Kaminski, a 10 Uroš Trifunović.

Prvu utakmicu za Partizan poslije oporavka od povrede odigrao je Aleksa Avramović, koji je za 13 minuta postigao devet poena. Uroš Plavšić je predvodio Megu sa 26 poena, Andrija Jelavić je dao 16, koliko i Omerćan Iljasoglu, a Nikola Đurišić 12.

U narednom kolu, u nedjelju od 19 časova, Partizan gostuje prvoplasiranoj Crvenoj zvezdi. Mega će istog dana u podne dočekati Budućnost.