Magija Jokića: Rekordom sezone razbio Sparse VIDEO

Centar Nagetsa Nikola Jokić bio je dominantna figura meča u kojem je Denver u Bol Areni pobijedio San Antonio sa 132:120.

Malo je nedostajalo da Jokić upiše novi tripl-dabl, postigao je za njega rekordnih 39 poena uovoj sezoni uz 11 skokova, devet asistencija i jednu ukradenu loptu.

Jokić je imao 17/29 pri šutu iz igre, i maksimalnih 5/5 sa linije bacanja.

Sparsi su doživjeli 12. uzastopni poraz, dok je Denver upisao 11. pobjedu i prvu poslije dva uzastopna poraza.

Tako su se izabranici Majkla Melouna oporavili poslije negativnog perioda u kojem su izgubili četiri od pet mečeva na gostovanju, kao i poslije poraza od Hjustona u NBA kupu.

U redovima Denvera, odličan je bio i Majkl Porter Junior sa 25 poena, sedm skokova i dvije asistencije, doj je Redži Džekson dodao 20, a Kentavijus Koldvel-Poup 16 poena, prenosi B92.

Kod Sparsa, najefikasniji je bio mladi Viktor Vembanjama sa 22 poena, 11 skokova, dve asistencije i šest ukradenih lopti.

Devin Vesel je dodao 19, a Malaki Branam 15 poena.

Pobjeda Denvera nije dolazila u pitanje, na poluvremenu su imali 72:60, da bi u posljednju četvrtinu ušli sa 23 poena prednosti, 107:84.

Za Denver nema stajanja, već naredne noći od 04.30 slijedi im gostovanje LA Klipersima.