Liga BiH za košarkašice: Nekad bio derbi

G.S.

BANOVIĆI - Četvrtu pobjedu ove sezone, u kojoj ne znaju za poraz, upisale su košarkašice Orlova koje su u derbiju četvrtog kola lige BiH nadigrale Banoviće u gostima rezultatom 98:67.

Ova dva tima igrala su finale plej-ofa prošle sezone u kojem su Banjalučanke bile uspješnije, ali ovaj susret nije bio dostojan derbija.

Domaće igračice vodile su na poluvremenu utakmice sa tri poena, da bi šampionke odigrale perfektnu treću četvrtinu koju su dobile sa 36:9 i tako trasirale put do nove pobjede.

Aleksandra Mužević sa 22 poena bila je najbolja kod Orlova, Safija Li dodala je 20, a Jelena Zorić 14.

Četvrtu pobjedu u Ligi BiH upisao je i Leotar 03 koji je bio bolji od Kozare sa 65:61, uz 15 poena Ksenije Kuzmanović, dok je za Gradiščanke Anđa Marendić ubacila 18.

Ostali rezultati: Lavovi - Plej of 83:71, Džamper - Igman 103:55, Mladi Krajišnik - Čelik 52:67, Zrinjski - Jedinstvo 72:62. Plasman: Orlovi 4-0, Leotar 03 4-0, Lavovi 4-0, Čelik 3-1, Džamper 2-2, Mladi Krajišnik 2-2, Zrinjski 2-2, Banovići 1-3, Kozara 1-3, Plej of 1-3, Jedinstvo 0-4, Igman 0-4.