Košarkaši Srbije poraženi od Australije

Tanjug

ABU DABI- Košarkaška reprezentacija Srbije poražena je danas od selekcije Australije rezultatom 84:73 na pripremnom turniru u Abu Dabiju.

Australija je bolje otvorila meč, prvu četvrtinu je završila uz prednost 20:15.

U drugoj četvrtini, Australija je održavala minimalnu prednost do pred kraj, kada je Srbija je uspela da preokrene i povede rezultatom 40:39 kojim se otišlo na poluvrijeme.

Ponovo je Australija povratila prednost u trećoj četvrtini koju je većim dijelom kontrolisala.

Na kraju treće četvrtine bilo je 62:59 za Australiju. Srbija je na početku četvrte četvrtine došla do prednosti 67:66, ali je poslije toga Australija napravila seriju 11:0, što je bilo dovoljno da meč privede kraju i završi rezultatom 84:73.

Australiju je do pobjede predvodio Peti Mils sa 28 poena, dok je Dante Egzum postigao 15.

U redovima Srbije istakao se Filip Petrušev sa 17 poena. Nikola Jokić zabeležio je 14 poena i 14 skokova. Nikola Milutinov i Aleksa Avramović postigli su po 12 poena. U protokolu za ovu utakmicu u reprezentaciji Srbije nisu se našli kapiten Srbije Bogdan Bogdanović i Ognjen Dobrić. Košarkaši Srbije će sledeću utakmicu na turniru u Abu Dabiju odigrati sutra protiv SAD.