Košarkaši Crvene zvezde ubjedljivi protiv Splita

Tanjug

Košarkaši Crvene zvezde pobijedili su večeras u Železniku ekipu Splita rezultatom 89:67 (21:16, 26:18, 24:17, 18:16) u meču 13. kola regionalne ABA lige.

Najefikasniji u ekipi Crvene zvezde bio je Majk Tobi sa 24 poena, dok je Luka Mitrović dodao 14. Kod gostiju, najbolji je bio Šenon Šorter sa 17 poena.

Srpski tim je prvi na tabeli ABA lige sa 12 pobjeda i jednim porazom, dok je Split na 11. poziciji sa učinkom 4/9.

Crvena zvezda će u narednom kolu regionalnog takmičenja, 30. decembra na svom terenu dočekati Igokeu, dok će Split dan ranije gostovati Studentskom centru.

Beograđani su prvu četvrtinu riješili u svoju korist rezultatom 21:16. Prednost šampiona Srbije je rasla iz minuta u minut, a Zvezda je prvo poluvrijeme dobila rezultatom 47:34.

Crvena zvezda je nastavila sa dobrom igrom u drugom poluvremenu, a lider ABA lige je na kraju zasluženo stigao do ubjedljive pobjede.

"Crveno-bijeli" su meč sa Splitom odigrali u Železniku, pošto su bile zauzete Štark arena i dvorana "Aleksandar Nikolić".