Košarkaši Bosne osvojili Kup "Mirza Delibašić"

Košarkaši Bosne večeras su u prepunoj maloj dvorani Skenderije osvojili Kup "Mirza Delibašić" savladavši u finalu Široki rezultatom 83:73.

Za popularne sarajevske Studente to je prvi trofej nakon 14 godina, prenosi Kliks.

Bio je to potpuno izjednačen meč, o čemu svjedoči i rezultat. Bosna je vodila većim dijelom susreta, ali nisu uspijevali da se odlijepe na osjetniju razliku i na poluvrijeme se otišlo vodstvom Studenata 44:43.

Bosna je u trećoj četvrtini dvije minute prije kraja imala +5 (61:56), ali Široki je uspio da poravna i u posljednjih deset minuta ušlo se s potpunim rezultatskim egalom.

Drama se odvijala praktično sve do dvije minute do kraja, kada je Bosna nošena velikom podrškom s tribina uspjela da dođe do pobjede protiv starog rivala.