Jokić odmorio, Nagetsi izgubili - Pelikansi slavili u Denveru

Nagetsima je napad bez Jokića potpuno stao, pa su Pelikansi iskoristili priliku da budu jedan od rijetkih timova sa pobjedom na gostovanju u Koloradu.

Jokić nije nastupao na ovom meču zbog preventive i odmora mišića lista. Potrebniji će im biti naredne noći na gostovanju Finiks sansima. "Pelikani" su takođe igrali bez prve zvijezde Zajona Vilijamsona, bez koga su se i navikli.

Nju Orleans je poslije uvodnih minuta opipavanja snaga uspio da se odlijepi i već na poluvremenu dođe do dvocifrene prednosti. Nagetsi nisu uspjeli da se vrate u drugoj polovini meča. Porazu Denvera je doprinijelo i mizernih 4/28 za tri.

Brendon Ingram se najviše istakao u oba tima tripl-dabl učinkom od 31 poena, 11 skokova i 10 asistencija. Si-Džej mekolum ga je pratio sa 23 poena. Litvanski centar Jonas Valančijunas je zabilježio 15 poena i 12 skokova.

Kod Denvera je Džamal Mari bio najraspoloženiji sa 21 poenom i sedam asistecija. Brus Braun je ubacio 19 poena.

Denver je svakako prvi sa 51-25, Nju Orleans se sa 39-38 grčevito bori za poziciju u plej-in mestu Lejkersima, Tanderima i Timbervulvsima, prenosi RTS.