Igokea - od očaja do pobjede

M. Z.

LAKTAŠI - Teškom mukom košarkaši Igokee stigli su do pobjede protiv Zadra u devetom kolu ABA lige.

Za trijumf im je bio potreban produžetak protiv žilave ekipe koja je imala sve u svojim rukama, ali nije uspjela da slavi u Laktašima.

Domaći tim prešao je put od očaja do sjaja, slavio sa 100:94, za sedmi trijumf ove sezone.

Nakon što su u prvom poluvremenu primili čak 52 poena, imala minus 15, a onda je u drugom Igokea odigrala mnogo bolje, napravila preokret, ali nije tad prelomila utakmicu. Zadar je ponovo poveo mada je svojim greškama (tri sekunde u reketu, faul u napadu) u samoj završnici otvorio put domaćinu za produžetak kojeg je izborio Marko Jeremić trojkom 15 sekundi prije kraja meča. Luka Božić nije bio precizan u preostalom vremenu pa se moralo igrati još pet minuta (83:83).

Dodatno vrijeme otvorio je Stefan Mudi sa 11 vezanih poena od čega su tri trojke kojima je trasirao put ka pobjedi svog tima. Upravo je američki plej bio najbolji kod pobjednika sa 24 poena, 19 je ubacio Jeremić, a 16 Mario Nakić. Kod gostiju Božić je ubacio 28 poena.