Igokea i Leotar bez finala

Milan Zubović

SARAJEVO - Košarkaši Leotara i Igokee neće igrati u finalu Kupa BiH "Mirza Delibašić" jer su poraženi u polufinalima ovog takmičenja.

Bolji od tima iz Trebinja bio je Široki koji je slavio sa 73:66, dok je ekipa iz Aleksandrovca poražena od Bosne rezultatom 69:86. Leotar je imao dobru priliku da nakon osvajanja Kupa Republike Srpske izbori nastup u Kupu BiH jer je vodio većim dijelom utakmice, ali mu je pred kraj ponestalo snage pa je doživio poraz.

Najbolji u redovima Trebinjaca bio je Stefan Glogovac sa 17 poena, 15 je ubacio Dejan Šakotić, a 13 Božo Đurasović. Igokea se nije proslavila i gubila je najećim dijelom susreta, a posljednje vođstvo imala je sredinom treće četvrtine nakon čega je stala. Domaćin završnog turnira napravio seriju 20:0 početkom posljednje četvrtine što je odredilo pobjednika.

Sa 18 poena Nikola Marić bio je najbolji kod Igokee, a pratio ga je Edin Atić sa devet. Finale je na rasporedu sutra od 17 časova.