Fudbaleri Zvezde pobijedili Spartak u Subotici, het-trik Mijatovića

Tanjug

SUBOTICA- Fudbaleri Crvene zvezde pobijedili su danas Spartak u Subotici rezultatom 4:1 u 19. kolu Superlige Srbije uz het-trik mladog napadača Jovan Mijatovića i tako napravili odličnu uvertiru za derbi meč protiv Partizana koji je na programu u srijedu.

Mijatović je u 26. minutu donio prednost Zvezdi na asistenciju Koste Nedeljkovića. Aleksandar Katai je duplirao prednost gostiju u 53. posle centaršuta Gelora Kange.

Dva minuta kasnije Spartak je smanjio na 1:2 golom Andreja Todoroskog, asistent je bio Luka Bijelović.

Već u sledećem minutu Mijatović je drugom golom na meču vratio Zvezdi dva gola prednosti, a u 90+4. minutu je posle druge asistencije na meču Kange postavio konačnih 4:1.

Crvena zvezda je zadržala prvo mjesto na tabeli sa 46 bodova, tri više od Partizana koji danas igra kod kuće protiv Radničkog iz Kragujevca.

U srijedu od 18 časova Partizan će ugostiti Crvenu zvezdu u meču zaostalog 9. kola.

Spartak posljednji meč u 2023. godini igra u četvrtak u Novom Pazaru.