Evropsko prvenstvo za košarkašice: Srbija poražena od Mađarske

D.P.

LjUBLjANA - Košarkašice Srbije poražene su u trećem kolu grupe D na evropskom prvenstvu, koje se igra u Sloveniji i Izraelu od Mađarske sa 75:81 (23:23, 21:16, 11:27, 20:15).

Poslije dvije startne pobjede nad Turskom (71:63) i Slovačkom (90:52) izabranice Marine Maljković nisu uspjele da ostvare i treće trijumf, a kobna po njih bila je treća četvrtina.

U veoma neizvjesnom susretu Srbija je, poslije izjednačenih prvih 10 minuta (23:23), u drugoj četvrtini stigle do prednosti od 44:39.

Početak treće četvrtine nije bio dobar, jer su rivalke napravile seriju od 10:0 i povele sa 49:44.

Loša igra nastavila se i do kraja tog perioda, koji su Mađarice riješile u svoju korist sa 27:11 i poslije 30 minuta su vodile sa 66:55.

U posljednjih 10 minuta Srbija je bila bolja, ali nedovoljno za preokret, tako da će put u četvrtfinale morati da traži kroz baraž.

A da li će se sutra uveče sastati sa Njemačkom (druga u grupi C) ili Velikom Britanijom (treća u u istoj grupi) bilo je poznato tek kasno večeras poslije druge utakmice trećeg kola u grupi D između Turske i Slovačke.