Crvena zvezda nemoćna pred Madriđanima

Tanjug

BEOGRAD - Košarkaši Crvene zvezde poraženi su danas od Reala rezultatom 72:58 u meču 15. kola Evrolige.

Zvezda sad ima skor 5-10, a lider Evrolige Real 14-1.

Domaćin je mnogo bolje otvorio meč i vodio 7:0 i 14:6, ali Real je i bez povrijeđenih Gabrijela Deka, Rudija Fernandeza i Geršona Jabuselea uzvratio pa je na kraju prve deonice bilo 20:20.

Real je u finišu druge dionice prvi put imao dvocifrenu prednost (43:33), a na poluvremenu je bilo 45:34 za goste.

Real je na početku treće dionice imao plus 15 (49:34), a u posljednjih 10 minuta se ušlo vođstvom gostiju 61:45.

Četiri minuta pre kraja Real je vodio 68:50 i tad je bilo jasno da će aktuelni šampion Evrope ostvariti pobjedu.

Najefikasniji u redovima Zvezde bili su Miloš Teodosić i Luka Mitrović sa po 14 poena, Adam Hanga je dao 10.

Real je predvodio Mario Hezonja sa 17 poena i 10 skokova, Vensan Poarije je dao 14 poena, a Eli Ndiaje 10.

Fakundo Kampaco, koji je prije meča dobio prigodan poklon i gromoglasne aplauze navijača Zvezde, okončao je meč sa tri poena, četiri skoka i dvuhe asistencije.

Crvena zvezda u narednom kolu, već u četvrtak, gostuje Makabiju u beogradskoj dvorani “Aleksandar Nikolić”, dok će Real istog dana ugostiti Partizan.