Crvena zvezda dominira u Istanbulu: Najbolji start u istoriji Evrolige!

Tanjug

ISTANBUL - Košarkaši Crvene zvezde pobijedili su večeras Fenerbahče rezultatom 76:57 (26:12, 12:19, 16:11, 22:15), u trećem kolu Evrolige i tako ostvarili najbolji klupski start u istoriji najkvalitetnijeg evropskog takmičenja.

Najefikasniji u redovima crveno-belih bio je Džoel Bolomboj koji je zabeležio 18 poena i 11 skokova.
Nemanja Nedović je postigao 17 poena, Majk Daum je ubačivao 14. Kodi Miler-Mekintajer je zabeležio osam poena, tri skoka i osam asistencija.

U ekipi Fenerbahčea najbolji je bio Najdžel Hejs-Dejvis sa 20 poena i osam skokova. Devon Hol je postigao 10 poena.

Zvezda poslije tri kola ima učinak 3-0, što je najbolji start ekipe u Evroligi. Fenerbahče ima dvije pobjede i jedan poraz.

Crveno-beli će u četvrtom kolu Evrolige, u petak od 20 časova, dočekati Barselonu u Beogradu. Fenerbahče će u četvrtak igrati protiv Albe.

Zvezda je dobro otvorila meč, u prvoj četvrtini je iz minuta u minut povećavala prednost. Posle 10 minuta bilo je 26:12 za goste iz Beograda.
Crveno-beli su u drugom minutu druge četvrtini vodili 31:12. Fenerbahče je potom serijom 12:0 uspio da smanji prednost gostujućeg tima. Na kraju poluvremena bilo je 38:31 za Zvezdu.

U trećoj četvrtini se igralo koš za koš, Zvezda je čuvala prednost koja je na kraju deonice bila 54:42.
Zvezda je u poslednjoj četvrtini održavala dvocifrenu razliku i tako došla do ubjedljive pobjede.