Bogdanović sedmi put u nizu 20+ poena

Košarkaši Majamija savladali su Atlantu rezultatom 122:113 u meču NBA lige igranom u noći između petka i subote.

Hoksi su propustili priliku da upišu trijumf, kada su na startu drugog poluvremena preokrenuli i stigli do dvocifrene prednosti, ali je ubrzo ispustili. Nju i čitav meč.

Osnovu za preokret je u drugoj dionici napravio srpski košarkaš Bogdan Bogdanović.

Bogdanović je u tom periodu igre postigao čak 17 poena, ali treba naglasiti i da je u ostatku ovog susreta imao samo šest.

Proveo je 35 minuta na parketu, postigao 23 poena uz čak 18 šuteva za tri. Pogodio je šest. Dodao je svom učinku pet asistencija i dva skoka uz ukradenu loptu.

Bogdanović je tako kao rezervista i šestu utakmicu u nizu imao najmanje 20 poena (sedmu ukupno, počeo kao starter protiv Filadelfije), što je najduži takav niz za igrača sa klupe od Tajlera Hira iz sezone 2021/22.

U redovima poraženog tima efikasniji su bili Tre Jang i Dežonte Marej. Jangu tradicionalno ne leži ekipa sa Floride, ali je na ovom meču pokazao da može i protiv njih postigavši 30 poena i podelivši 13 asistencija.

Marej se nadovezao sa 24 poena, osam skokova i šest asistencija, dok je Sadik Bej ostvario dabl-dabl sa 16 poena i 10 skokova.

Majami je predvodio pomenuti Tajler Hiro sa 30 poena i sedam skokova, dok je Dankan Robinson postigao 21 od svojih 27 poena u posljednjoj četvrtini i tako bio važan faktor u pobjedi Hita. To je ujedno i izjednačenje ličnog rekorda kada je broj poena u jednoj dionici.

Ekipa Erika Spolstre je sada ušla u mini-seriju sa dvije pobjede i na šestom su mjestu Istočne konferencije koje vodi direktno u plej-of. Atlanta je prva ispod crte na 11. mjestu.

Priliku da poprave svoj učinak imaće protiv Memfisa kada su Hoksi u pitanju, odnosno protiv Filadelfije.