Bogdanović postigao 15 poena u pobjedi Atlante nad Filadelfijom

Tanjug

Košarkaši Atlante pobijedili su na svom terenu poslije produžetka ekipu Filadelfije rezultatom 139:132 u noćašnjem meču NBA lige.

Najbolji u pobjedničkom timu bio je Tre Jang sa 28 poena i 11 asistencija. Džejlen Menson je postigao 25 poena i imao 16 skokova, dok je Dežonte Marej ubacio 25 poena. Srpski košarkaš Bogdan Bogdanović proveo je na terenu nešto više od 28 minuta, a za to vrijeme je postigao 15 poena i imao dva skoka, četiri asistencije i dvije ukradene lopte.

Kod gostiju, najbolji je bio Tajris Maksi sa 35 poena, dok je Tobijas Haris dodao 32 poena uz 10 skokova.

Košarkaši Oklahome pobijedili su u gostima ekipu Majamija rezultatom 128:120. U pobjedničkom timu istakao se Šej Gildžes-Aleksander sa 28 poena, dok je Čet Holmgren dodao 23.

Srpski košarkaš Vasilije Micić je na terenu proveo nešto više od 14 minuta, a za to vrijeme je postigao četiri poena i imao jedan skok, pet asistencija i jednu ukradenu loptu. Drugi srpski košarkaš u ekipi iz Oklahome Aleksej Pokuševski nije igrao.

Kod domaćih, najefikasniji je bio Bem Adebajo sa 25 poena i 11 skokova. Srpski košarkaš Nikola Jović bio je starter u ekipi Majamija, a na terenu je proveo nešto manje od 33 minuta. On je postigao 15 poena i imao pet skokova, četiri asistencije i po jednu ukradenu loptu i blokadu.

Košarkaši Čikaga su na svom terenu poslije produžetka nadigrali Hjuston 124:119. U ekipi iz Čikaga najbolji je bio Kobi Vajt sa 30 poena, dok je Zek Levin dodao 25 poena uz 13 skokova. U redovima Hjustona najbolji je bio Alperen Šengun sa 25 poena, dok srpski košarkaš Boban Marjanović nije igrao.

U ostalim noćašnjim utakmicama NBA lige, postignuti su sljedeći rezultati: Boston - Minesota pp 127:120, Šarlot - Sakramento 98:123, Detroit - San Antonio 108:130, Indijana - Vašington 112:104, Golden Stejt - Nju Orleans 105:141, Juta - Denver 124:111 i LA Klipers - Toronto 126:120.