Bogdanović dominirao, pa nestao

Košarkaši Atlante izgubili su na svom terenu od Indijane rezultatom 157:152.

Doprinos u prilično efikasnom susretu imao je i srpski reprezentativac Bogdan Bogdanović.

On je postigao 26 poena (10/15 iz igre, 2/5 za tri, 4/4 penali), te uz to imao u dva skoka.

Interesantno, 22 poena je ubacio u prvom poluvremenu, da bi u nastavku samo još dva puta pogodio koš Pejsersa.

Hoksima nije pomogao ni Trej Jang sa 38 poena i osam asistencija, kao ni Dežonte Marej sa 28 poena i pet završnih dodavanja.

Kod gostiju najbolji je bio Tajris Haliburton sa 37 poena i 16 asistencija, a veliku pomoć je imao i u Badiju Hildu, koji je ubacio 24, Obiju Topinu koji je dodao 21, te Benediktu Maturinu, koji je zabilježio 19 poena.

Atlanta je tokom prvog poluvremena imala prednost, u drugoj četvrtini je ona rasla i do +20, što je poklopilo sa dobrom igrom Bogdana.

Krajem trećeg kvartala Indijana stiže do izjednačenja, a onda polako i preokreće stvari u svoju korist.

Hoksi se nisu tek tako predavali, u finišu su opet stekli prednost, ali je Indijana serijom 8:2 stigla do trijumfa.

Atlanta (6-7) naredni meč igra protiv Bruklina, dok će se Indijana (8-5) sastati sa Torontom.