Barselona slavila u grotlu Arene

Tanjug

BEOGRAD - Košarkaši Partizana poraženi su večeras u Beogradu od ekipe Barselone rezultatom 89:80 (25:21, 19:24, 22:13, 23:22) u meču 31. kola Evrolige.

Najefikasniji u ekipi Partizana bio je Dante Egzum sa 24 poena, dok je Kevin Panter dodao 16.

Kod gostiju, najbolji je bio Nikolas Laprovitola sa 25 poena, Nikola Mirotić je dodao 19, a Jan Veseli 14.

Srpski košarkaš Nikola Kalinić je za 15 minuta na terenu postigao četiri poena i imao je jedan skok.

Utakmici je prema zvaničnim podacima prisustvovao 20.041 navijač, što je rekord sezone u najkvalitetnijem evropskom klupskom takmičenju.

Meč je praktično riješen u trećoj četvrtini, koju je katalonski klub dobio rezultatom 22:13.

“Crno-beli” se trenutno nalaze na sedmom mjestu na tabeli sa 17 pobjeda i 14 poraza, dok je Barselona treća sa skorom 21/10.

Partizan će u narednom kolu u petak u Beogradu igrati sa Realom, dok će Barselona dan ranije dočekati Albu.