ABA 2 liga: Košarka 6 na 5

M.Z.

ČAJETINA - Regionalna ABA 2 liga već godinama donosi mnogo dobrih utakmica, ali i nesvakidašnjih situacija.

Jedna takva desila se u utakmici drugog kola između Zlatibora i Borca kojeg su gosti iz Banjaluke dobili rezultatom 93:90, nakon produžetka.

Naime, ono što je promaklo sudijama, delegatu, mjeriocima vremena kao i cijeloj klupi gostiju jeste situacija kada su domaćini igrali sa šest igrača na terenu.

Naime, na dva i po minuta prije kraja prve četvrtine domaćin je u igri imao šest igrača naspram Borčevih pet i čak poentirao u tom napadu. Odmah zatim, dok su igrali odbranu, napravili su prekršaj pa je šesti igrač izašao iz igre, a zanimljivo je da niko nije reagovao na to.

Banjalučki tim vodio je većim dijelom utakmice koju je dobio nakon pet dodatnih minuta koje je domaćin dobio nelegalnim košem. Ostaje da se vidi hoće li i kako reagovati rukovodstvo ABA lige.