Zvijezda 09 u derbiju kola savladala novogradsku Slobodu:Ubjedljiv trijumf za ovjeru drugog mjesta

UGLjEVIK - Fudbaleri Zvijezde 09 ubjedljivom pobjedom od 4:0 nad Slobodom iz Novog Grada u pretposljednjem, 33. kolu Prve lige Republike Srpske ovjerili su vicešampionsku titulu.

Izabranici Tonija Karačića kolo prije kraja prvenstva imaju tri boda više od trećeplasiranih Laktaša i bolji međusobni skor, tako da im meč posljednjeg kola u kojem će gostovati kod Alfa Modriče nema baš preveliki rezultatski značaj.

Vadze Kvabla Godsvil je doveo domaćina u vođstvo u 23. minutu, a Abid Mujagić je udvostručio prednost tima iz etno-sela Stanišići u 32. minutu. Nastavak susreta donio je još dvije lopte u mreži Mladena Miloševića. Prvo je Ševkija Resić u 49. minutu bio precizan sa bijele tačke, a konačan rezultat postavio je Vuk Tešić u 61. minutu.

- Igrači su zaslužili sve pohvale za još jednu dobru prezentaciju. Tokom čitave utakmice bili smo kvalitetniji rival, a gledaoci, kojima bih zahvalio na podršci ne samo na ovom meču već i ranije, su mogli da uživaju u brojnim šansama, ali i četiri gola u mreži protivnika. Ovom pobjedom ovjerili smo drugo mjesto i na tome bih čestitao igračima i ljudima koji vode Zvijezdu 09. Mislim da ovaj klub može i mora mnogo više u narednom periodu - naglasio je Karačić.

Najbolji u taboru domaćina bio je Resić, koji se upisao i u strijelce.

- Veoma dobro smo otvorili utakmicu i već do poluvremena imali dva gola prednosti. Znali smo da je Sloboda nezgodan rival, pogotovo u gostima, ali smo pružili dobru partiju. Ostaje nam još utakmica na gostovanju kod Alfa Modriče u kojoj želimo da stignemo do još jednog trijumfa - istakao je Resić.

Parovi posljednjeg, 34. kola: subota, 3. jun, 17.30 časova: Slavija - Famos, Sutjeska - Radnik (31. maj, 19 časova), Tekstilac - Ljubić, Laktaši - Drina (Z), Krupa - Željezničar Sport tim, Kozara - Rudar Prijedor, Omarska - Sloboda (MG), Alfa Modriča - Zvijezda 09, Sloboda (NG) - Podrinje (J).

SLOBODA (NG) 0 (0)

Strijelci: 1:0 Godsvil u 23, 2:0 Mujagić u 32, 3:0 Resić iz penala u 49, 4:0 Tešić u 61. minutu.

Stadion: Gradski u Ugljeviku.

Gledalaca: 80.

Sudija: Slađan Došlo (Istočno Sarajevo) 6,5.

Žuti kartoni: Godsvil (Zvijezda 09), Tiro (Sloboda, Novi Grad).

Igrač utakmice: Ševkija Resić (Zvijezda 09) 7,5.

ZVIJEZDA 09: Abdulahović - Janković 7, A. Janjić 7, S. Janjić 7 (od 75. minuta Samardžić -), Resić 7,5 (od 65. minuta Blažević -), Mujagić 7,5 (od 65. minuta Bokić -), Živanović 7, Godsvil 7,5 (od 75. minuta Kovačević -), Tešić 7,5, Ristanović 7, Kojić 7 (od 75. minuta Matić -). Trener: Toni Karačić.

SLOBODA (NOVI GRAD): Milošević 5,5, Filjo 5,5 (od 63. minuta Marin -), Dodig - (od 25. minuta Ešba 5,5), Tiro 5,5, Samardžić 5,5, Bokan 5,5 (od 55. minuta Bobaj -), Imamagić 5,5, Vladić 5,5, Đurić 5,5, Paro 5,5, Fontemaki 5,5. Trener -.

***

DRINA (Z)          0

KRUPA      0

Stadion: Gradski u Zvorniku.

Gledalaca: 100.

Sudija: Darko Vukojević (Doboj) 6,5.

Žuti kartoni: Dujaković, Damjanović (Krupa).

Igrač utakmice: Danijel Ćulum (Drina, Zvornik) 6,5.

DRINA (ZVORNIK): Ružić 6,5, Lazić 6,5 (od 71. minuta Kojić -), Veljkić 6,5, Andrić 6,5, Sušić 6,5, Vasić 6,5, Perić 6,5 (od 80. minuta Kovačević -), Maksimović 6,5, Ćulum 6,5, Stanišić 6,5, Denkovski 6,5 (od 57. minuta Beatović 6,5). Trener: Miodrag Jevtić.

KRUPA: Damjanović 6,5, Bubić 6,5, Redžić 6,5, Babić 6,5, Dujaković 6,5 (od 71. minuta Nikodinović -), Đekić 6,5, Mitrović 6,5 (od 71. minuta Bošnjak -), Mrzić 6,5 (od 80. minuta Rosić -), Krneta 6,5, Petrović 6,5 (od 61. minuta Hadžić -), Ristanović 6,5. Trener: Vladimir Ilić.

***

RADNIK   1 (1)

TEKSTILAC    1 (1)

Strijelci: 0:1 Đekić u 29, 1:1 Marković u 32. minutu.

Stadion: Gradski u Bijeljini.

Sudija: Nikola Tešanović (Istočno Novo Sarajevo) 6,5.

Žuti kartoni: Matković, Došlo, Gavrić (Radnik), Jovanović, Duspara (Tekstilac).

Crveni kartoni: Stefan Paranos (Radnik) u 78. minutu, Nebojša Prljeta (Tekstilac) u 89. minutu.

Igrač utakmice: Saša Đekić (Tekstilac) 7.

RADNIK: Lakić 6,5, Josipović 6,5, Paranos 5, Došlo 6,5, Matković 6,5 (od 67. minuta Krstić -), Ristić 6,5 (od 60. minuta Gavrić 6,5), Srećković 6,5, Marković 7, Maksimović 6,5 (od 80. minuta Rašević 6,5), Despotović 6,5, Perišić 6,5. Trener: Velibor Đurić.

TEKSTILAC: Marković 6,5, Marić 6,5 (od 42. minuta Aleksić 6,5), Đekić 7, Jolović 6,5, De Melo 6,5, Jovanović 6,5, Prljeta 7, Kušljić 6,5, Bašić 6,5 (od 62. minuta Duvnjak -), Sosa 6,5, Duspara 6,5 (od 90+1. minuta Ignjić -). Trener: Dejan Plisnić.

***

FAMOS    1 (1)

SUTJESKA        0 (0)

Strijelac: 1:0 Blažić u 90. minutu.

Stadion: SRC “Branislav Lubura - Brane” u Istočnoj Ilidži.

Sudija: Milan Simić (Banjaluka) 6,5.

Žuti kartoni: Jolović, Ateljević, Mihajlović, Milutinović (Sutjeska).

Igrač utakmice: Danel Blažić (Famos) 7.

FAMOS: Rončević 6,5, Novković 6,5 (od 72. minuta Marković -), Hadžibegović 6,5, Bjeloš 6,5 (od 90. minuta Minić -), Babić 6,5, Nakagaki 6,5, Perović 6,5, Mitrašinović 6,5 (od 46. minuta Pavlović -, od 72. minuta Cicović -), Tešanović 6,5 (od 72. minuta Lalović -), Ćeha 6,5, Blažić 7. Trener: Milomir Šešlija.

SUTJESKA: Pajević 6,5, Jolović 6,5, Radović 6,5, Mojović 6,5, Milutinović 6,5, Mihajlović 6,5, Obrenović 6,5, Stanojević 6,5 (od 62. minuta Ristović -), Vladičić 6,5 (od 71. minuta M. Ivanović -) , Bonić 6,5, Ateljević 6,5. Trener: Miljan Radanović.

11 golova: Bosnić (Ljubić), Da Silva (Rudar Prijedor), Šikanjić (Kozara),

10 golova: Jaćimović; Rastoka (Omarska), N. Mojović (Sutjeska), A. Žižak (Ljubić)...

9 golova: Đuričić (Krupa), Kojić (Alfa Modriča), Ristić (Radnik),

8 golova: Blažević (Zvijezda 09), Blažić (Famos)...

***

PODRINjE (J)   3 (1)

SLAVIJA          1 (0)

Strijelci: 1:0 Stevanović iz penala u 40, 1:1 Mazić (autogol) u 50, 2:1 Jahić u 62, 3:1 Stevanović u 65. minutu.

Stadion: Podrinja u Janji.

Gledalaca: 300.

Sudija: Bojan Panić (Prijedor) 6,5.

Žuti kartoni: Đurić, Jahić (Podrinje, Janja), Vučinić, Bjeloš, Đerić (Slavija)

Igrač utakmice: Nebojša Stevanović (Podrinje, Janja) 8.

PODRINjE (JANjA): Šito 7, Mazić 6,5, Lakota 7, Božić 7, Alić 7 (od 90. minuta Jovanović -), Nikolić 7, Jahić 7,5, Vukičević 7, Jovičić 7 (od 64. minuta Delalić -), Đurić 7, Stevanović 8 (od 76. minuta Pantić -). Trener: Boriša Bodiroga.

SLAVIJA: Sirćo 6, Vučinić 6, Đerić 6, Popović 6, Gojković 6, Dabić 6, Bjeloš 6 (od 83. minuta Pekić -), Bogučanin 6 (od 83. minuta Aškraba -), Čvoro 6 (od 68. minuta Jevtović -), Asentić 6 (od 83. minuta Stjepić -), Tomić 6. Trener: Aleksandar Simić.

***

SLOBODA (MG)         3 (2)

ALFA MODRIČA      0 (0)

Strijelci: 1:0 Zekanović iz penala u 16, 2:0 Danilović u 27, 3:0 Zekanović iz penala u 62. minutu.

Stadion: “Luke” u Mrkonjić Gradu.

Sudija: Velibor Gigović (Gradiška) 6,5.

Žuti kartoni: Gavrić, Mitrić (Sloboda, Mrkonjić Grad), Lima, Omerhodžić (Alfa Modriča).

Igrač utakmice: Predrag Zekanović (Sloboda, Mrkonjić Grad) 8.

SLOBODA (MRKONjIĆ GRAD): Vuković -, Danilović 7,5, Suharev 7, Soldat 7, Zekanović 8 (od 78. minuta Suljić -), Mitrić 7, Koprivica 7, Burazor 7 (od 81. minuta Živković -), Jakešević 7 (od 78. minuta Đukanović -), Gavrić 7 (od 51. minuta Lazendić 7), Nenad 7 (od 81. minuta Vučković -). Trener: Marko Tešić.

ALFA MODRIČA: Dizdar 5,5, Živković 5,5, Pljevaljčić 5,5, Stojanović 5,5 (od 46. minuta Tosaka 5,5), R. Radić 5,5 (od 65. minuta Simić -), Kuljanin 5,5, Limić 5,5, Guskić 5,5, Ilić 5,5, Janković 5,5, Silveira 5,5 (od 76. minuta Šakota -). Trener: Miroslav Drinić.

***

RUDAR PRIJEDOR    2 (0)

OMARSKA                  0 (0)

Strijelci: 1:0 Da Silva u 65, 2:0 Radaković u 87. minutu.

Stadion: Gradski u Prijedoru.

Gledalaca: 500.

Sudija: Stefan Bokić (Bileća) 6,5.

Žuti kartoni: Četačukvu, Demonjić, Marić, Kesić (Rudar Prijedor), Jovičić, Stojnić, Vujičić (Omarska).

Igrač utakmice: Paulo Žoel da Silva (Rudar Prijedor) 7,5.

RUDAR PRIJEDOR: Sekulić 7, Četačukvu 7 (od 58. minuta Radaković 7,5), Demonjić 7 (od 75. minuta Kesić -), Da Silva 7,5 (od 81. minuta Delić -), Sajak 7, Marić 7, Tomić 7 (od 75. minuta Dragić -), Amoa 7, M. Bilbija 7, D. Marmat 7, Rauš 7. Trener: Bojan Krulj.

OMARSKA: Vujičić 6,5, Zdjelar 6,5, Rastoka 6,5 (od 46. minuta Trkulja 6,5), Grahovac 6,5 (od 46. minuta B. Romanić 6,5), Anđić 6,5, Stojnić 6,5, Kopanja 6,5, Jaćimović 6,5, Banović 6,5, Jovičić 6,5, Vračar 6. Trener: Zlatko Jelisavac.

***

ŽELjEZNIČAR ST   4 (3)

KOZARA             1 (1)

Strijelci: 1:0 A. Popović u 6, 2:0 Kerezović u 13, 2:1 Pljevaljčić u 20, 3:1 Blanuša u 43, 4:1 Bajić u 66. minutu.

Stadion: na Predgrađu u Banjaluci.

Gledalaca: 40.

Sudija: Bojan Mitrović (Bijeljina) 6,5.

Žuti kartoni: Kerezović, Sladojević, Sukara (Željezničar Sport tim), Jandrić, Šćekić, Stojnić, Čamdžić, Veljkić (Kozara).

Igrač utakmice: Aleksa Popović (Željezničar Sport tim) 7,5.

ŽELjEZNIČAR SPORT TIM: Stupar 7, Sladojević 7, Blanuša 7,5, Đogić 7 (od 84. minuta Pilipović -), Kerezović 7,5, Ivić 7 (od 64. minuta Bajić -), Šuput 7, Pirt 7 (od 74. minuta Sukara -), Jević 7 (od 74. minuta Jagodić -), A. Popović 7,5, S. Popović 7. Trener: Danijel Majkić.

KOZARA: P. Glišić 5,5, Šćekić 5,5 (od 72. minuta Blagojević -), Stojnić 5,5 (od 46. minuta Jandrić 5,5), Malbašić 5,5, D. Glišić 5,5, Ilić 5,5, Šikanjić 5,5, Veljkić 5,5, Čamdžić 5,5, Pljevaljčić 6 (od 72. minuta Dakić -), Pepić 5,5. Trener: Alen Medović.

***

LjUBIĆ     0 (0)

LAKTAŠI         5 (2)

Strijelci: 0:1 Milić u 2, 0:2 Ostojić u 43, 0:3 Marković u 51, 0:4 Janković u 59, 0:5 Stamenković iz penala u 83. minutu.

Stadion: Sportski centar “Siniša Peulić” u Prnjavoru.

Gledalaca: 50.

Sudija: Marko Maksimović (Modriča) 6,5.

Žuti kartoni: A. Žižak, trener Stanivuković (Ljubić), Milić, Keleman (Laktaši).

Igrač utakmice: Bojan Marković (Laktaši) 7,5.

LjUBIĆ: N. Mitrović 5, Radaković 5, Kovačević 5 (od 56. minuta Čudić 5), Jagodić 5, Milanović 5 (od 77. minuta M. Mitrović -), A. Žižak 5, Jugović 5, Subić 5 (od 56. minuta Stupar 5), Grahovac 5 (od 77. minuta Ćetojević 5), Mišić 5, Bobić 5 (od 56. minuta Vidović 5). Trener: Milan Stanivuković.

LAKTAŠI: Knežević 7, Janjetović 7, Milić 7,5 (od 46. minuta Keleman 7), Škorić 7 (od 69. minuta Govedarica -), Milojević 7, Džombić 7, Ostojić 7,5 (od 69. minuta Trninić -), Marković 7,5 (od 54. minuta Stamenković 7,5), Bosančić 7, Janković 7,5, Babić 7 (od 54. minuta Vuković 7). Trener: Miljan Bajić.