Zvezda vodi 1:0 protiv Bode Glimta poslije prvog poluvremena

Tanjug

BEOGRAD - Fudbaleri Crvene zvezde vode 1:0 protiv Bode Glimta poslije prvog poluvremena revanš meča plej-ofa za plasman u Ligu šampiona.

Jedini gol za "crveno-bijele" u prvom poluvremenu postigao je Bruno Duarte u 26. minutu iz penala.

U prvom meču, koji je odigran prošle nedjelje u Norveškoj, bilo je 2:1 za Bode Glimt.

Crvena zvezda je prvu šansu imala u 13. minutu, ali je golman gostiju Nikita Haikin zaustavio udarac Hvanga i poslao je loptu u korner.

"Crveno-beli" su nastavili sa napadima, a domaći fudbaleri su poveli u 26. minutu.

Fredrik Sjovold je oborio fudbalera Zvezde Felisija Milsona u šesnaestercu Bode Glimta, a glavni sudija Davide Masa je pokazao na penal. Bruno Duarte je bio siguran sa 11 metara za vođstvo od 1:0.

Zvezda je nastavila sa napadima u nastavku meča, a golman gostiju Nikita Haikin je u 31. minutu iz pomoć prečke zaustavio udarac Pitera Olajinke.

"Crveno-bijeli" su do kraja prvog poluvremena imali inicijativu, a prvih 45 minuta je završeno rezultatom 1:0 za domaći tim.