Zmajevi razbili Island i furiozno krenuli po plasman na Evro

ZENICA – Fudbalska reprezentacija BiH trijumfalno je počela kvalifikacije za Evropsko prvenstvo 2024. godine, pobjedom na Bilinom polju u 1. kolu grupe J protiv selekcije Islanda rezultatom 3:0.

Uoči same utakmice sve je šokirala vijest da zbog povrede leđa kapiten Edin Džeko ne može igrati, pa je novi-stari selektor Faruk Hadžibegić na povratničkom debiju izabrao formaciju 3-5-2 s novajlijom Benjaminom Tahirovićem u startnoj postavi.

Već u 5. minuti Ermedin Demirović je izašao sam ispred golmana Islanda, ali je Aleks Runarson odbranio njegov udarac. Samo pet minuta kasnije Amar Dedić je ubacio s desne strane, Demirović glavom šutirao iz punog trka s nekih 10-ak metara, ali sjajno je odbranio golman Islanda, prenosi Kliks.

Ipak, u 14. minuti sve je eksplodiralo. Dedić je sjajno probio po desnoj strani, ubacio je loptu za Smaila  Prevljaka, a nakon što je njegov udarac blokiran, lopta se odbila do Radeta Krunića koji iz neposredne blizine pogađa za 1:0.

Tim BuH je potpuno dominirao i kontrolisao igru protiv slabih gostiju, a Zmajevi su do drugog gola došli u 40. minuti.