Vlado Jagodić, trener Sloge: Vratilo nam se za Posušje

MODRIČA/TUZLA - Šef stručnog štaba Sloge Vlado Jagodić bio je zadovoljan poslije susreta protiv Zrinjskog u 21. kolu Premijer lige BiH u kome su njegovi izabranici igrali neriješeno 1:1, a do gola su došli u šestom minutu sudijske nadoknade pogotkom Srđana Grabeža. Zadovoljan zbog velikog boda, ali i razočaran što je glavni arbitar Antoni Bandić na ovom susretu odigranom na stadionu “Dr Milan Jelić” u Modriči pokazao pet crvenih kartona.

Mostarci su poveli u 80. minutu iz penala, koji je u gol pretvorio Nemanja Bilbija 17. golom u šampionatu. Poslije dosuđenog kaznenog udarca uslijedili su protesti Dobojlija i gužva između gotovo svih aktera na terenu u Modriči. Epilog cijele priče bili su crveni kartoni za Miloša Nikolića iz Sloge, potom i Marija Ćužea, odnosno trenera Zrinjskog Željka Petrovića te predstavnika Dobojlija na ovom susretu Zlatka Maksimovića. Poslije izjednačujućeg gola pokazan je i peti crveni karton, a zaradio ga je Bojan Batar koji se radovao nakon pogotka njegove ekipe.

- Žao mi je što je ovo ovako bilo. Očekivao sam da će biti zanimljiva utakmica, mislim da smo u prvih 20 minuta pokazali da možemo ravnopravno da se nosimo sa Zrinjskim. Nismo dali gol, pogodili smo stativu, potom je Zrinjski preuzeo inicijativu. Ono čega sam se najviše plašio, nema veze ako neko misli da će kažnjavanjem nešto riješiti, svi akteri nisu bili na nivou i ne bi bilo nervoze i vjerujem da bi utakmica išla sasvim drugim tokom - rekao je Jagodić.

Pohvalio je svoje fudbalere.

- Moji igrači su heroji! U Posušju smo primili gol u sudijskom vremenu, sad smo dali, mislim da nam se vratilo jer pošteno radimo i zaslužili smo. Skup je ovaj bod i dalje ih skupljamo za opstanak. Ne znam zašto je Batar isključen iz veselja?! Sad ćemo imati kadrovskih problema, ali mislim da je ovo sasvim zaslužen bod bez obzira što smo igrali sa aktuelnim prvakom i učesnikom grupne faze evropskih takmičenja - dodao je Jagodić.

Poslije poraza na “Tušnju” od Tuzla sitija (0:2) kormilar Zvijezde 09 Darko Milisavljević je istakao da je ovo korak unazad u borbi za opstanak, pogotovo što su izgubili u duelu sa direktnim konkurentom.

- Sve smo dalje od opstanka, ali teorija još postoji. Dok god ima nade borićemo se i igrati pošteno do kraja. Odmah se okrećemo narednom kolu i duelu protiv Željezničara.

***

TUZLA SITI    2 (1)

ZVIJEZDA 09     0 (0)

Strijelci: 1:0 Nukić iz penala u 11, 2:0 Mehanović u 52. minutu.

Stadion: “Tušanj” u Tuzli.

Gledalaca: 250.

Sudija: Dragan Kesić (Gradiška) 6,5.

Žuti kartoni: Mašović (Tuzla siti), Kajode, Malić, predstavnik kluba Sekanić, Mulalić (Zvijezda 09).

Igrač utakmice: Mirzad Mehanović (Tuzla siti) 7.

TUZLA SITI: Lolić 6,5, Nikić 6,5 (od 90+1. minuta Ćosić -), Bihorac 6,5, Delimeđac 6,5, Šukilović 6,5, Nukić 7 (od 74. minuta Hadžić -), Mehanović 7 (od 90+1. minuta Sušić -), Pantelić 6,5, Karjašević 6,5 (od 90+1 minuta Ordagić -), Osmić 6,5, Kobiljar 6,5 (od 65. minuta Mašović -). Trener: Adnan Osmanhodžić.

ZVIJEZDA 09: Damjanović 6, Ristanović 6 (od 58. minuta Damjanić 6), Savić 6 (od 83. minuta Dujković -), Malić 6 (od 58. minuta Raca 6), Ostojić 6, Karaklajić 6 (od 58. minuta Mulalić 6), Kajode 6, Ponjević 6, Šapić 6, Vukoja 6, Maksimović 6 (od 62. minuta Rahimić -). Trener: Darko Milisavljević.

***

SLOGA (D)         1 (0)

ZRINjSKI         1 (0)

Strijelci: 0:1 Bilbija iz penala u 80, 1:1 Grabež u 90+6. minutu.

Stadion: “Dr Milan Jelić” u Modriči.

Gledalaca: 800.

Sudija: Antoni Bandić (Grude) 6,5.

Žuti kartoni: pomoćni trener Tadić, Milanović, Redžić, Predragović, Grabež, Vidić, Batar (Sloga, D), Malekinušić, Barišić, Bradarić, Memija (Zrinjski).

Crveni kartoni: Miloš Nikolić (Sloga, D) u 77. minutu, predstavnik kluba Zlatko Maksimović (Sloga, D) u 77. minutu, Bojan Batar (Sloga, D) u 90+6. minutu, Mario Ćuže (Zrinjski) u 77. minutu, trener Željko Petrović (Zrinjski) u 77. minutu.

Igrač utakmice: Srđan Grabež (Sloga, D) 7.

SLOGA (DOBOJ): Trako 6,5, Nikolić 5, Redžić 6,5, Predragović 6,5 (od 80. minuta Veselinović -), Karać 6,5 (od 80. minuta Mrzić -), Popara 6,5 (od 90+2. minuta Božičković -), Milanović 6,5, Kvesić 6,5 (od 90+2. minuta Batar -), Grabež 7, Varga 6,5, Vidić 6,5. Trener: Vlado Jagodić.

ZRINjSKI: Marić 6,5, Barišić 6,5, Kiš 6,5 (od 56. minuta Mulahusejnović 6,5), Malekinušić 6,5 (od 56. minuta Ćuže 5), Ramić 6,5, Savić 6,5 (od 71. minuta Bradarić -), Jakovljević 6,5, Memija 6,5, Korda 6,5, Tičinović 6,5, Bilbija 7 (od 90. minuta Ćorluka -). Trener: Željko Petrović.