Veliki preokret Sitija: Gubili 2:0 pa zabili tri gola

GS

Fudbaleri Mančester sitija i Lajpciga odigrali su odličnu utakmicu u 5. kolu G grupe Lige šampiona.

Iako je ovdje već prije ovog meča bilo riješeno ko će u nokaut fazu, vidjeli smo uzbudljiv meč u kojem su gosti vodili, a Siti na kraju stigao do velikog preokreta, 3:2 (0:2).

Imao je Lajpcig poslije 45 minuta 2:0, ali je Siti u nastavku uspio da doda gas i pokaže snagu.

Poveo je Lajpcig u 13. minutu, poslije ispucavanja golmana pred fol Engleza, lopta je prošla kraj Manuela Akanđija, Lois Openda je istrčao pred Ortegu i zatresao mrežu.

Uspjeli su Nijemci da dupliraju prednost u 33.minutu kada je ponovo na sceni bio belgijski napadač.

Opet je krenula kontra, ovog puta po lijevoj strani, Openda se čudesno oslobodio Dijasa, istrčao ispred golmana Sitija i lako ga matirao.

Ipak, prvak Evrope uspio je da se oporavi u nastavku.

Prvo je u 54. minutu Fil Foden sjajno proigrao Erlinga Halanda koji je u takvim situacijama neumoljiv, oštrim udarcem po zemlji je smanjio na 1:2.

U 70. minutu, Siti je stigao do izjednačenja.

Gvardiol je pronašao Fodena u kaznenom prostoru, on je našao prostora da šutira i pošalje loptu u mrežu.

Lajpcigu je u 76. minutu poništen gol, da bi u 87. minutu uslijedio potpuni preokret, prenosi B92.

Hulijan Alvarez koji je na asistenciju Fila Fodena postigao gol za konačnih 3:2.