Tabaković rastužio Borac u nadoknadi

D.P.

BEČ - Fudbaleri Borca ostvarili su odličan rezultat u prvoj utakmici drugog kola kvalifikacija za Ligu Konferencije. Banjalučani su poraženi od Austrije u Beču 0:1 i imaju veliku šansu da u revanšu izbore prolazak u narednu rundu.

Prava je šteta što su primili gol u sudijskoj nadoknadi kada je Haris Tabaković pogodio nakon ubacivanja Polsnera za pobjedu domaćeg tima. Ipak i to daje velike šanse da se Banjalučani plasiraju u narednu rundu takmičenja.

U prvom dijelu Austrija je imala terensku inicijativu ali se banjalučki tim odlično branio. Sve pokušaje domaćih zaustavio je Nikola Ćetković koji je bio veoma siguran. Inače sudija Koji je poništio po jedan gol na obe strane. Prvo se u nedozvoljenoj poziciji našao Haris Tabaković a na drugoj strani Jovo Lukić a mrežu je zatresao Jakov Blagaić.
U finišu prvog dijela i Borac je dva puta opasno zaprijetio i to preko Hoze Kortesa koji je prvo šutirao preko gola a drugi put je njegov udarac zaustavljen.

Borac se veoma disciplinovano branio i ostavljao je malo prostora Austriji. Najveću šansu domaći su imali u 70. minutu kada je Dominik Fic pogodio stativu.

Na drugoj strani Borac je prijetio iz kontri ali je pokušaj rezerviste Envera Kulašina izblokiran. A onda do tog momenta nevidljivi Tabaković je pogodio mrežu.

Revanš meč je 3. avgusta na Gradskom stadionu u Banjaluci.

KRAJ

90+4.min Haris Tabaković je pogodio za vođstvo. odlično je regovao nakon ubacivanja i savladao nemoćnog Ćetkovića.

Subić mijenja Kortesa. Novi žuzi karton zaradio je igrač domaćih Muki Husković.

Enver Kulašin ulazi u igru. Odmah je bio u dobroj prilici i njegov udarac je izblokiran.

Trener Austrije baca sve karte u napad. U igru će Manuel Polster i Matijas Braunoder a iz igre izlaze Jukić i Pocman.

70.min Fic je pogodio stativu. Puno sreće za banjalučki tim.

Promjene u timu Austrije. Andi Gruber mijenja Manfreda Fišera. Žuti karton je zaradio Fedor Predragović.

Izmjene u Borcu. Izlaze Jovo Lukišć i Jakov Blagaić a ulaze Milan Makarić i Vasilije Terzić.

61.min Izblokiran pokušaj Fišera.

59.min Nikola Ćetković još jednom odlično interveniše. Zaustavio je još jedan opasan udarac domaćeg tima.

Drugi žuti karton zaradio je Ranftl.

Nastavljen je meč u Beču. Austrija nastavlja sa pritiskom.

Prvo poluvrijeme proteklo je u terenskoj inicijativi domaćeg tima, ali je Borac dva puta opasno zaprijetio preko Kortesa. Glavni sudija Koi je poništio dva gola po jedan na obje strane prvo zbog nedozvoljene pozicije Tabakovića, a zatim i gol Blagajića zvog nedozvoljene situacije u kojoj se našao Jovo Lukić. Na stadionu je 9.717 gledalaca.

45.min Nova velika šansa. Blagaić je pobjegao odbrani rivala a udarac Kortesa odbranio Frihtl.

40.min Sjajna prilika za Borac. Mihajlović je dobro ubacio loptu a Kortes poslao preko gola.

36.min - Prvi žuti karton na utakmici zaradio Holand.

30.min Sjajne intervencije Nikole Ćetkovića. Golman Borca je prvo zaustavio udarac Tabakovića a zatim i Holanda, Bez promjene rezultata.

22.min Fišer opet prijeti. Iskoristio je nesmotrenost Ćelića i Šušića i šutirao preko gola.

20.min Sjajan kontranapad Borca. Banjalučani su pogodili mrežu ali je gol poništen. Kortes i Lukić su pobjegli odbrani domaćeg tima a lopta je završila u mreži domaćeg tima ali je na signalizaciju pomoćnika on poništen.

16.min I dalje traje pritisak Austrije na gol Borca. Međutim za sad odbrana Borca djeluje veoma sigurno.

7.min Austrija je postigla gol ali je on poništen jer je Haris Tabaković bio u nedozvoljenoj poziciji.

Počeo je meč u Beču. Pritisak Austrije na početku meča, dok će Banjalučani da traže šansu iz tranzicije.

Na tribinama stadiona u Beču su predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik, predsjednik Fudbalskog saveza BiH Vico Zeljković u društvu Milana Tegeltije, prvog čovjeka banjalučkog kluba.

Trener Vinko Marinović se odlučio na sljedeći sastav: Ćetković, Kvržić, Ćelić, Šušić, Herera, Barski, Predragović, Kortes, Blagaić, Mihajlović, Lukić.

Za Austriju će igrati: Frihtl, Ranftl, Galva, Martins, Majzl, Holand, Jukić, Potsman, Fišer, Fic, Tabaković.

Stadion je odlično ispunjen a među gledaocima se nalazi veliki broj navijača banjalučkog tima.