U redovima Radnika presrećni poslije pobjede u Laktašima

LAKTAŠI - Fudbaleri Radnika u derbiju proljećnog dijela sezone savladali su kao gosti direktnog rivala u borbi za titulu i plasman u Premijer ligu Laktaše sa 2:0 i napravili veliki korak ka ostvarenju zacrtanog cilja.

Pogocima Dragana Došla u 54. i Uglješe Stevanovića u 84. minutu izabranici Velibora Đurića ostvarili su veliki trijumf i sada imaju deset bodova više od Laktaša.

- Jesmo napravili bodovnu razliku. Mnogo nam je značajna ova pobjeda, ali nikako ne smijemo pomisliti da je sve gotovo. Ima još deset utakmica, punih 30 bodova je u igri. Dakle, nastavljamo ozbiljno i odgovorno, a želimo naravno šampionsku titulu. Nećemo se opuštati. Idemo od utakmice do utakmice - rekao je Đurić.

Prezadovoljan je izdanjem svojih pulena u Laktašima.

- Sve je bilo izvanredno, a prvo moram da zahvalim Laktašima na prijemu. Bilo je odlično. Atmosfera, ponašanje aktera derbija odlično. Rezultat za nas povoljan. Mislim da je bio praznik fudbala u Republici Srpskoj. Želio bih da svaka utakmica u našem šampionatu liči na ovu. Još jednom hvala domaćinu na gostoprimstvu. Mislim da smo i mi prema njima u Bijeljini bili gostoprimljivi i naravno hvala mojim igračima. Mi smo svoje šanse iskoristili, Laktaši nisu i idemo dalje - nastavio je Đurić.

I glavni arbitar Luka Bilbija bio je na visini zadatka.

- Kamo sreće da na svim mečevima sude ovakvi arbitri. Utakmicu je vodio sjajno. Oba kluba su imala mogućnost da igraju, da ne razmišljaju ko i kako sudi. Bilo je fantastično - dodao je Đurić.

Iz Laktaša ističu da je utakmica bila praznik fudbala, ali nažalost rezultat je bio nepovoljan za njihov tim.

- Imali smo želju, atmosferu, sportsko i takmičarsko nadanje da možemo da zakomplikujemo borbu za titulu. Međutim Radnik je zasluženo pobijedio i čestitam im na trijumfu. Poraz kao poraz ni prvi ni posljednji, ali raduje me što je sve proteklo u pravom sportskom duhu - istakao je direktor Laktaša Igor Radeljić.

Da li će biti kakvih promjena na klupi Laktaša pokazaće naredni dani, ali sve je izvjesnije da je borba za titulu izgubljena.

ŽELjEZNIČAR ST    1 (1)

Strijelci: 0:1 Janković u 1, 1:1 Savanović iz penala u 37, 2:1 Savanović u 45+3, 3:1 Samardžija u 60, 4:1 Samardžija u 62. minutu

Stadion: Gradski u Banjaluci.

Gledalaca: 250.

Sudija: Nemanja Pilipović (Prijedor) 6,5.

Žuti kartoni: Savanović, Samardžija (BSK), Kalabić, Janković (Željezničar ST).

Igrač utakmice: Petar Samardžija (BSK) 8.

BSK: Modić 7, Radović 7 (od 84. minuta Janjetović -), Radulović 7,5 (od 90. minuta Mačkić -), Jagodić 7, Moconja 7, Samardžija 8 (od 90. minuta Spasojević -), Perović 7 (od 88. minuta Javorac -), Savanović 8 (od 88. minuta Pušić -), Kujundžić 7, Erić 7, Runić 7. Trener: Bojan Puzigaća.

ŽELjEZNIČAR SPORT TIM: Gajić 5,5, Sladojević 5,5 (od 65. minuta Grujić -), Blanuša 5,5, Đogić 5,5, Janković 6 (od 61. minuta Jagodić -), Šuput 5,5 (od 79. minuta Trivunović -), Vintonji 5,5, Kerezović 5,5 (od 79. minuta Ilić -), Kalabić 5,5, Bajić 5,5, Sukara 5,5 (od 65. minuta Ivić -). Trener: Branislav Krunić.

***

LAKTAŠI                 0 (0)

RADNIK            2 (0)

Strijelci: 0:1 Došlo u 54, 0:2 Stevanović u 84. minutu.

Stadion: Gradski u Laktašima.

Gledalaca: 1.000.

Sudija: Luka Bilbija (Prijedor) 7.

Žuti kartoni: Tešić (Laktaši), Alvarez, Perišić (Radnik).

Igrač utakmice: Dragan Došlo (Radnik) 7,5.

LAKTAŠI: Knežević 6,5, Milić 6,5 (od 58. minuta Keleman 6,5), Šikanjić 6,5, Marković 6,5 (od 58. minuta Milojević 6,5), Škorić 6,5, Trivić 6,5, Ostojić 6,5, Turanjanin 6,5, Babić 6,5, Tešić 6,5, Dojčinović 6,5 (od 58. minuta Gavrić 6,5). Trener: Miljan Bajić.

RADNIK: Lakić 7, Živković 7 (od 75. minuta Matković -), Josipović 7, Janjić 7, Došlo 7,5 (od 75. minuta Stevanović 7,5), Vasić 7 (od 82. minuta Cucin -), Stjepanović 7 (od 66. minuta Alvarez -), Albijanić 7, Perišić 7, Amidžić 7 (od 66. minuta Baštić -), Santrač 7. Trener: Velibor Đurić.

***

LEOTAR             2 (0)

LjUBIĆ              1 (1)

Strijelci: 0:1 A. Žižak u 41, 1:1 Mariaga u 71, 2:1 Maksić u 90. minutu.

Stadion: Police u Trebinju.

Gledalaca: 400.

Sudija: Igor Ilić (Pale) 6,5.

Žuti kartoni: Raez, Milović, Đajić, Maksić, Šušnjar, Milić (Leotar), Vasić, Šumar, Mitrović, Mišić (Ljubić).

Igrač utakmice: Filip Maksić (Leotar) 7,5.

LEOTAR: Vidaković 7, Milović 7, Kapor 7, Begić 7 (od 56. minuta Raez -), Leko 7 (od 46. minuta Kolak 7), Tatar 7 (od 65. minuta Milić -), Mariaga 7,5, Šušnjar 7 (od 85. minuta Glogovac -), Kovačević 7 (od 65. minuta Paranos -), Vasiljević 7, Maksić 7,5. Trener: Oleg Ćurić.

LjUBIĆ: A. Stupar 6,5, Radaković 6,5, B. Žižak 6,5, Brus 6,5 (od 90+1. minuta Samčević -), Mišić 6,5, Milanović 6,5, A. Žižak 7, Subić 6,5, Vasić 6,5 (od 55. minuta Mitrović 6,5), Šumar 6,5, Stamenković 6,5 (od 81. minuta Jevtić -). Trener: Vladanko Komlenović.

***

DRINA (Z)          3 (2)

VELEŽ (N)                  1 (0)

Strijelci: 1:0 Cmiljanović u 31, 2:0 Ilić u 40, 2:1 S. Prodanović u 51, 3:1 Krstin u 63. minutu.

Stadion: Gradski u Zvorniku.

Sudija: Marko Domazet (Istočna Ilidža) 6,5.

Žuti kartoni: Ćulum, Jokić, Hadžiavdić (Drina, Zvornik), Gutić, Jokanović (Velež, N).

Crveni karton: Darko Repović (Velež, N) u 58. minutu.

Igrač utakmice: Aleksandar Ilić (Drina, Z) 7,5.

DRINA (ZVORNIK): Marković 7, Jovičević 7, Marić 7, Jokić 7, Gavrić 7 (od 64. minuta Jezdić -), Cmiljanović 7,5 (od 80. minuta Mićić -), Ilić 7,5 (od 80. minuta Vidović -), Krstin 7,5 (od 73. minuta Hadžiavdić -), Jelić 7 (od 64. minuta Bogdanović -), Janjić 7, Ćulum 7. Trener: Mile Lazarević.

VELEŽ (NEVESINjE): Zurovac 6, Botić 6 (od 46. minuta Mikulić 6, od 77. minuta Jokanović -), Abaza 6, Popović 6 (od 77. minuta Kljakić -), Drašković 6, Živković 6, Andrijašević 6, S. Prodanović 6,5, Gutić 6, Šarenac 6, Repović 5. Trener: Marko Jovanović.

***

KOZARA             2 (1)

RUDAR PRIJEDOR    1 (0)

Strijelci: 1:0 Pljevaljčić u 29, 2:0 Bokić u 55, 2:1 Paulo iz penala u 77. minutu.

Stadion: Gradski u Gradišci.

Gledalaca: 300.

Sudija: Marko Maksimović (Modriča) 6,5.

Žuti kartoni: Tešić, Bubić (Kozara), Salčin, Sajak (Rudar P)

Igrač utakmice: Ognjen Pljevaljčić (Kozara) 7,5.

KOZARA: Glišić 7, Sarajlić - (od 12. minuta Bubić 7), Tešić 7, Bokić 7,5, Petković 7, Ilić 7 (od 85. minuta Tabata -), Jandrić 7, Takahaši 7 (od 85. minuta Beuk -), Rudan 7 (od 66. minuta Sadiković -), Pljevaljčić 7,5, Glišić 7. Trener: Alen Medović.

RUDAR PRIJEDOR: Trninić 6,5, Sajak 6,5 (od 57. minuta Marić 6,5), Pekija 6,5, Kovačević 6,5 (od 46. minuta Smajić 6,5), Salčić 6,5, Kesić 6,5 (od 57. minuta Njamculović 6,5), Raković 6,5, Amoa 6,5 (od 80. minuta Marković -), Gbegbe 6,5 (od 66. minuta Samardžić -), Bilbija 6,5, Paulo 7. Trener: Vule Trivunović.

***

BORAC (KD)                1 (1)

ROMANIJA                0 (0)

Strijelac: 1:0 Božić u 41. minutu.

Stadion: Đolovi u Kozarskoj Dubici.

Sudija: Dragan Žarić (Kotor Varoš) 6,5.

Žuti kartoni: Zgonjanin (Borac, KD), Virekoh, Rizvanović, Hodžić (Romanija).

Igrač utakmice: Mateja Božić (Borac, KD) 7.

BORAC (KOZARSKA DUBICA): Zeljković 6,5, Si. Pekić 6,5 (od 46. minuta N. Pekić 6,5), Mitrović 6,5, Burazor 7 (od 90+1. minuta Govedarica -), Kampanja 6,5 (od 83. minuta Berilo -), Krneta 7 (od 75. minuta Gavrić -), Tomaš 6,5 (od 83. minuta Janković -), Zgonjanin 6,5, Pamplona 6,5, Božić 7, Perić 6,5. Trener: Slobodan Starčević.

ROMANIJA: Milošević 6, Rizvanović 6, Koroman 6 (od 73. minuta Jong Vo -), St. Pekić 6, Hodžić 6, Babić 6, Simanić 6, Radosavljević 6, Virekoh 6, Dodig 6, Bogučanin 6 (od 79. minuta Mace -). Trener: Jadranko Bogičević.

Žuti karton: Beširević (Slavija).

Igrač utakmice: Aleksandar Kušljić (Alfa Modriča) 7.

ALFA MODRIČA: Krnetić 6,5, Pljevaljčić 6,5, Jolović 7, Kušljić 7, Spaić 6,5 (od 56. minuta Numanović 6,5), Šoškić 6,5 (od 69. minuta Marić -), Trifković 6,5, Ofosu 7 (od 87. minuta Limić -), Hasegava 7, Disubi 7, Karić 6,5. Trener: Joco Stokić.

SLAVIJA: Sirćo 6, Medić 6, Beširević 6, Popović 6,5, Čvoro 6 (od 46. minuta Križevac 6), Bjeloš 6, Vučinić 6 (od 56. minuta Avdalović 6), Mandić 6, Karić 6 (od 86. minuta Alešević -), Erić 6 (od 69. minuta Arbinja -), Govedarica 6,5. Trener: Momčilo Stanić.

***

FAMOS             2 (1)

SUTJESKA               1 (0)

Strijelci: 1:0 Stjepanović iz penala u 3, 2:0 Stjepanović u 90, 2:1 Radović u 90+3. minutu.

Stadion: SRC Famos-Vojkovići u Istočnoj Ilidži.

Gledalaca: 150.

Sudija: Stefan Maletić (Bijeljina) 6,5.

Žuti kartoni: Vranešić, Danilović (Famos), V. Ivanović, pomoćni trener Mastilo, N. Mojović, Radović (Sutjeska)

Crveni karton: Branko Sekulić (Sutjeska) u 45. minutu.

Igrač utakmice: Ognjen Stjepanović (Famos) 8.

FAMOS: Dizdar 7, Abrego 7, Hrkalo 7, Šarić 7 (od 67. minuta Perović -), Blažić 7, Stjepanović 8, Tešanović 7, Marković 7 (od 53. minuta Škrba 7), Lazić 7, Vranešić 7 (od 67. minuta Asentić -), Danilović 7. Trener: Darko Vojvodić.

SUTJESKA: Dabić 6,5, Đerić 6,5, V. Ivanović 6,5, Dačević 6,5, N. Mojović 6,5, Sekulić 5, Milutinović 6,5, Mihajlović 6,5, Mitrašinović 6,5 (od 65. minuta O. Mojović -), Đorđević 6,5, Blagojević 6,5 (od 65. minuta Radović 7). Trener: Zlatko Radović.

***

SLOBODA (MG) 2 (2)

OMARSKA                  0 (0)

Strijelac: 1:0 Luis u 16, 2:0 Luis u 40. minutu.

Stadion: Luke u Mrkonjić Gradu.

Gledalaca: 100.

Sudija: Velimir Drinić (Modriča) 6,5.

Žuti kartoni: trener Tešić, Nikodinović, Mitrić (Sloboda, MG), Jovičić, Kovačević, Panić (Omarska).

Igrač utakmice: Timar Demar Luis (Sloboda, MG) 8.

SLOBODA (MRKONjIĆ GRAD): Travar 7, Radaković 7 (od 86. minuta Radulović -), Bobić 7, Nikodinović 7 (od 59. minuta Lazendić 7), Zekanović 7 (od 86. minuta Todorović -), Luis 8 (od 86. minuta O. Soldat -), Mitrić 7, Fontemaki 7, Živković 7, Babić 7, Radić 7 (od 70. minuta Jotić -). Trener: Marko Tešić.

OMARSKA: Zgonjanin 6, Zdjelar 6 (od 72. minuta Rastoka -), Kopanja 6, Kralj 6, Anđić 6 (od 88. minuta Petković -), Jaćimović 6 (od 46. minuta Panić 6), L. Nišić 6, Jovičić 6, Kovačević 6, Gavranović 6 (od 46. minuta Grahovac 6), Domuzin 6 (od 61. minuta Sadžak -). Trener: Saša Keranović.