U odgođenom susretu 16. kola Prve lige BSK bolji od Borca

D. P.

BANjALUKA - Fudbaleri BSK-a u odgođenoj utakmici 16. kola Prve lige Republike Srpske savladali su na Gradskom stadionu Borac iz Kozarske Dubice sa 3:1 iako su na poluvrijeme otišli sa rezultatskim minusom.

Taj jedini pogodak u prvih 45 minuta bio je djelo Stefana Tomaša koji je u 31. minutu savladao Srđana Modića i donio veliko slavlje Dubičanima. Na početku drugog poluvremena trener domaćih Bojan Puzigaća na teren je ubacio Vukana Đorđevića i njegova odlična saradnja sa najboljim strijelcem “romantičara”, ali i cijelog prvoligaškog karavana Milošem Perovićem veoma brzo je urodila plodom.

Prvo je Perović u 56. minutu izjednačio na 1:1, samo tri minuta kasnije je postigao i drugi pogodak, a u 71. minutu je stigao do het-trika i na taj način zapečatio sudbinu Dubičana u ovom susretu. Poslije ovog trijumfa BSK je znatno popravio poziciju na tabeli i na zimsku pauzu odlazi sa sedmog mjesta, dok su fudbaleri Borca i dalje na 16. poziciji i na proljeće im predstoji grčevita borba za opstanak u eliti Srpske.

Parovi 18. kola, koje se igra na proljeće, 2. i 3. marta naredne godine: Sloboda (MG) - Laktaši, Leotar - BSK, Drina (Z) - Famos, Borac (KD) - Omarska, Kozara - Sutjeska, Alfa Modriča - Željezničar Sport tim, Slavija - Radnik, Rudar Prijedor - Ljubić, Romanija - Velež (N).