U mrkonjićkoj Slobodi zadovoljstvo poslije pobjede u Dobrljinu: Ispunjeni svi zacrtani ciljevi

BANjALUKA - Fudbaleri Slobode iz Mrkonjić Grada pobjedom nad imenjakom iz Novog Grada (3:1), koja je ostvarena u Dobrljinu u odgođenoj utakmici 32. kola Prve lige Republike Srpske, ispunili su sve zacrtane ciljeve za ovu sezonu.

Kolo prije kraja prvenstva izbjegnut je i eventualni baraž, tako da će u posljednjih 90 minuta, u kojima dočekuju Omarsku, ući bez imalo briga. Iako su početkom drugog dijela sezone važili za jednog od najvećih kandidata za selidbu u niži rang, serijom odličnih rezultata u posljednjih 10 kola ostvareno ono što je planirano.

- U posljednjih 10 utakmica osvojili smo 21 bod i sa šest pobjeda, tri remija i samo jednim porazom stigli do opstanka, što je, realno, bio i jedini cilj ove sezone. Uz sve to, naruku su nam išli i rezultati direktnih konkurenata, tako da u duel protiv Omarske na njihovom stadionu ulazimo potpuno rasterećeni. Drago mi je što smo uspjeli i očekujem da će naredne sezone biti još uspješnije za ovaj klub - naglasio je šef stručnog štaba Slobode Marko Tešić.

Na kraju sezone mu ističe ugovor sa Mrkonjićanima.

- Kada sam dolazio, dogovorili smo se o saradnji do kraja prvenstva, pa ćemo onda vidjeti šta dalje. Postoje neke opcije, ali naravno da ću prvo razgovarati sa čelnicima Slobode. Jedan od uslova za moj ostanak na “Lukama” će biti da zadržimo dobar dio igračkog kadra iz ove sezone - dodao je Tešić.

SLOBODA (MG) 3 (3)

Strijelci: 0:1 Suljić u 25, 0:2 Zekanović u 29, 0:3 Koprivica u 41, 1:3 Vladić u 51. minutu.

Stadion: “Šipad” u Dobrljinu.

Gledalaca: 100.

Sudija: Dejan Lazić (Modriča).

Žuti kartoni: Marin, Paro (Sloboda, Novi Grad), Suharev (Sloboda, Mrkonjić Grad).

Igrač utakmice: Vlado Koprivica (Sloboda, Mrkonjić Grad) 7,5.

SLOBODA (NOVI GRAD): Milošević 6, Kovačević 6, Tiro 6 (od 60. minuta Ešba 6), Samardžić 6, Bokan 6 (od 56. minuta Marin 6), Bobaj 6, Imamagić 6 (od 71. minuta Makivić -), Vladić 6,5, Đurić 6, Paro 6, Fontemaki 6. Trener -.

SLOBODA (MRKONjIĆ GRAD): Vuković 7, Danilović 7 (od 66. minuta Vučković -), Nenad 7, Lazendić 7 (od 71. minuta Gavrić -), Zekanović 7,5 (od 46. minuta Đukanović 7), Mitrić 7, Suljić 7,5 (od 46. minuta Živković 7), Burazor 7, Suharev 7, Koprivica 7,5, Jakešević 7 (od 75. minuta Soldat -). Trener: Marko Tešić.

***

SUTJESKA        0 (0)

RADNIK   6 (2)

Strijelci: 0:1 Maksimović u 24, 0:2 Došlo u 40, 0:3 Maksimović u 51, 0:4 Ristić u 56, 0:5 Vasić iz penala u 59, 0:6 Marić u 85. minutu.

Stadion: Gradski u Foči.

Gledalaca: 20.

Sudija: Nikola Tešanović (Istočno Novo Sarajevo) 6,5.

Žuti kartoni: Obrenović, Đ. Milutinović (Sutjeska), Perišić (Radnik).

Igrač utakmice: Aleksandar Maksimović (Radnik) 8.

SUTJESKA: Pajević 5, Gagović 5, V. Ivanović 5, Radović 5 (od 83. minuta Batinić -), N. Mojović 5 (od 70. minuta M. Ivanović -), Đ. Milutinović 5, Obrenović 5, Vladičić 5, (od 46. minuta Rašević 5) Dačević 5, Ristović 5, Stanojević 5 (od 71. minuta N. Milutinović -). Trener: Miljan Radanović.

RADNIK: Lakić -, Josipović 7, Došlo 7,5 (od 72. minuta Lošić -), Matković 7 (od 46. minuta Gavrić 7), Vasić 7,5, Ristić 7,5 (od 65. minuta Marić -), Srećković 7 (od 65. minuta Maletić -), Marković 7, Maksimović 8 (od 56. minuta Krstić 7), Despotović 7, Perišić 7. Trener: Velibor Đurić.