U derbiju šestog kola Prve lige remi Leotara i Radnika: Đurić zadovoljan

TREBINjE – U derbiju šestog kola Prve lige Republike Srpske fudbaleri Leotara i Radnika igrali su neriješeno, 1:1, a bodom mogu više da budu zadovoljni domaći koji su poslije prvih 45 minuta bili u rezultatskom minusu.

Bijeljinci su prvu pravu priliku, koja se desila u 13. minutu, pretvorili u pogodak, a strijelac je bio Milorad Albijanić. Poslije toga četa sa “Polica” je zaigrala znatno angažovanije, ali se rezultat promijenio tek na početku drugog poluvremena, kada se u 47. minutu u strijelce upisao Nikola Leko.

- Dosta ležerno smo ušli u utakmicu što su iskusni igrači Radnika znali da kazne. Poslije toga nije se bilo lako vratiti. Na poluvremenu smo se dogovorili da krenemo još angažovanije, što je dalo veoma brzo rezultat. Šteta što poslije izjednačujućeg gola nismo uspjeli da dođemo i do drugog gola, jer smo imali nekoliko šansi. U posljednjih 20 minuta Bijeljinci su bili bliže postizanju gola i smatram da je sve u svemu rezultat realan - naglasio je šef stručnog štaba Leotara Oleg Ćurić, koji nije htio da komentariše crvene kartone koji su njemu i njegovom  pomoćniku Anelu Ramiću dodijeljeni po okončanju utakmice.

Trener Radnika Velibor Đurić bio je zadovoljan onim što je prikazala njegova ekipa.

- Iako nismo uspjeli da pobijedimo moram biti zadovoljan osvojenim bodom, jer su igrači ponovo ispoštovali sve što je od njih traženo, a atmosfera u ekipi je i dalje na vrhunskom nivou. Možda smo u finišu susreta mogli i do pobjede, ali i bod je dobar na možda i najtežem gostovanju u sezoni. Sve u svemu bio bih srećan da nastavimo u istom ritmu i da zadržimo priključak za vodećim ekipama. Vremena za predah nema, jer nas već u srijedu očekuje veoma težak susret na našem stadionu sa Laktašima, koji imaju takođe veoma visoke ambicije ove sezone – istakao je Đurić.

Parovi sedmog kola Prve lige Republike Srpske, koje se igra u srijedu 20. septembra: Omarska – Sloboda (NG), Sutjeska – Famos, Željezničar Sport tim – BSK, Radnik – Laktaši, Ljubić – Leotar, Velež (N) –Drina (Z), Romanija – Borac (KD), Rudar Prijedor – Kozara, Slavija – Alfa Modriča.

4 gola: Bilal (Željezničar Sport tim), Bokić (Kozara),

3 gola: Albijanić, Došlo (Radnik), Marković, Šikanjić (Laktaši), Da Silva (Rudar Prijedor), Aćimović (Leotar), Anđelović (Velež, Nevesinje), Rastoka (Kozara), Samardžija (BSK)....

***

LEOTAR   1 (0)

RADNIK   1 (1)

Strijelci:  0:1 Albijanić u 13, 1:1 Leko u 47. minutu.

Stadion: “Police” u Trebinju.

Gledalaca: 500.

Sudija: Darko Vukojević (Doboj) 6.

Žuti kartoni: Milović, trener Ćurić, Pandžić, Paranos, Leko (Leotar), Stevanović (Radnik).

Crveni kartoni: pomoćni trener Anel Ramić (Leotar) po završetku utakmice, trener Oleg Ćurić (Leotar) po završetku utakmice.

Igrač utakmice: Milorad Albijanić (Radnik) 7.

LEOTAR: Perišić 6,5, Milović 6,5, Cmiljanović 6,5, Đuderija 6 (od 57. minuta Pandžić 6,5), Milić 6,5, Krneta 6 (od 46. minuta Penić 6), Aćimović 6,5, Begić 6,5, Sosa 6,5 (od 71, minuta Glogovac -), Leko 7, Paranos 6,5. Trener: Oleg Ćurić.

RADNIK: Lakić 6,5, Janjić 6,5, Vasić 6,5, Natan 6,5 (od 81. minuta Došlo -), Stevanović 6,5, Despotović 6,5, Albijanić 7 (od 46. minuta Virekoh 6,5), Perišić 6,5, Amidžić 6,5, Ristanović 6,5, Fatai 6,5 (od 60. minuta Stjepanović 6,5). Trener: Velibor Ćurić.

***

FAMOS    3 (2)

OMARSKA         0 (0)

Strijelci: 1:0 Stjepanović u 16, 2:0 Pirt u 36, 3:0 Bjeloš u 90+4. minutu.

Stadion: “Branislav Lubura” u Istočnoj Ilidži.

Gledalaca: 150.

Sudija: Radenko Jović (Bijeljina) 6,5.

Crveni karton: Igor Rončević (Famos) u 86. minutu.

Igrač utakmice: Alonzo Pirt (Famos) 7,5.

FAMOS: Rončević 5, Škrba 7, Abrego 7, Vranešić 7 (od 73. minuta Gomeš -), Stjepanović 7,5 (od 78. minuta Bjeloš -), Hrkalo 7, Perović 7, Danilović 7, Tešanović 7, Pirt 7,5 (od 90+2. minuta Terzić -), Marković 7. Trener: Darko Vojvodić.

OMARSKA: Vujičić 6, Sajak 6, Kopanja 6, Anđić 6, Stojnić 6 (od 79. minuta Nišić -), Jaćimović 6, Jovičić 6, Mikić 6 (od 59. minuta Marin 6), Kovačević 6, Nišić 6, Vračar 6 (od 46. minuta Lajić 6). Trener: Zlatko Jelisavac.

***

KOZARA    4 (2)

ROMANIJA      1 (0)

Strijelci: 1:0 Bokić u 4, 2:0 Rastoka u 26, 3:0 Hong u 64, 4:0  Angeleski u 84, 4:1 Torbica u 89. minutu.

Stadion: “Velimir Sombolac” u Gradišci.

Gledalaca: 200.

Sudija: Aleksandar Jevtić (Prijedor) 6,5.

Žuti kartoni: Đerić, Ivković (Romanija).

Igrač utakmice: Jovan Bokić (Kozara) 7,5.

KOZARA: Kačavenda 7, Hong 7,5, Tešić 7, Bubić 7, Bokić 7,5 (od 70. minuta Angeleski -), Rastoka 7,5, Ilić 7 (od 70. minuta Delić -), Jandrić 7 (od 46. minuta Sadiković 7), Veljkić 7, Popović 7 (od 75. minuta Sarajlić -), Asentić 7. Trener: Alen Medović

ROMANIJA: Lazarević 5,5, Koroman 5,5, Đerić 5,5, Pekić 5,5, Vuković 5,5, Simanić 5,5 (od 69. minuta Otović -), Lukić 5,5, Cicović 5,5, Milošević 5,5 (od 46. minuta Radović 5,5), Blagojević 5,5 (od 62. minuta Torbica 6), Ivković 5,5. Trener Milan Gutović.

***

BORAC (KD)       2 (1)

VELEŽ (N)        1 (1)

Strijelci: 0:1 Anđelović u 25, 1:1 Gavrić u 45+3, 2:1 Hinestroza u 47. minutu.

Stadion: “Đolovi” u Kozarskoj Dubici.

Gledalaca: 250.

Sudija: Nemanja Aleksić (Banjaluka) 6,5.

Žuti kartoni: Jaćimović, Kovačević (Borac, Kozarska Dubica), Santos Neves (Velež, Nevesinje).

Igrač utakmice: Žordan Andres Kampanja Hinestroza (Borac, Kozarska Dubica) 7,5.

BORAC (KOZARSKA DUBICA): Matijaš 7, Bunić 7, Dalić 7 (od 84. minuta Blagojević -), Serhio Valencija 7, Govedarica 6,5 (od 46. minuta Pekić 7), Hinestroza 7,5, Jaćimović 6,5, (od 46. minuta Tomaš 7), Moskvera 6,5 (od 46. minuta Kovačević 7), N. Pekić 6,5 (od 46. minuta Pralica 7), Malbašić 7, Gavrić 7,5. Trener: Rade Drvenica.

VELEŽ (NEVESINjE): Vukanović 6,5, Botić 6,5, Abaza 6,5 (od 76. minuta Vukosav -), Petković 6,5, Anđelović 7, G. Prodanović 6,5 (od 76. minuta Adžić -), Drašković 6,5, Lusio 6,5 (od 90+2. minuta Pantić -), Santos Neves 6,5, S. Prodanović 6,5 (od 46. minuta Andrijašević 6,5), Gutić 6,5. Trener: Marko Jovanović.

***

SLOBODA (MG) 2 (2)

SLAVIJA          0 (0)

Strijelci: 1:0 Fontemaki u 6, 2:0 Nikodinović u 8. minutu.

Stadion: ”Luke” u Mrkonjić Gradu.

Gledalaca: 200.

Sudija: Vojislav Vuković (Brčko) 6,5

Žuti kartoni: Luis, Mitrić, Travar (Sloboda, Mrkonjić Grad), Arbinja, trener Regoje, Čvoro (Slavija).

Igrač utakmice: Ljubiša Nikodinović (Sloboda, Mrkonjić Grad) 7,5

SLOBODA (MRKONjIĆ GRAD):  Vuković 7 (od 68. minuta Travar -), Danilović 7, Bobić  7, Nikodinović 7,5 (od 74. minuta Lazendić -), Zekanović 7, Luis 7 (od 68. minuta Babić -), Mitrić 7 (od 84. minuta Jakešević -), Fontemaki 7,5, Jotić 7, Nenad 7, Radić 7. Trener: Marko Tešić.

SLAVIJA: Nedžibović 6, Arbinja 6 (od 66. minuta Radaković -), Beširević 6, Popović 6, Čvoro 6, Dabić 6 (od 82. minuta Stjepić -), Bjeloš 6 (od 82. minuta Vučinić -), Avdalović 6 (od 46.  minuta Križevac 6), Mandić 6, Karić 6 (od 85. minuta Šupuk -), Tomić 6. Trener: Bojan Regoje.

***

DRINA (Z) 3 (2)

LjUBIĆ    1 (1)

Strijelci: 0:1 N. Vidović u 13, 1:1 Ćulum iz penala u 18, 2:1 Ćulum u 45+3, 3:1 A. Vidović u 75. minutu.

Stadion: Gradski u Zvorniku.

Sudija: Bojan Panić (Prijedor) 5,5.

Žuti karton: Alić (Drina, Zvornik).

Igrač utakmice: Danijel Ćulum (Drina, Zvornik) 8.

DRINA (ZVORNIK): Marković 7, Marić 7, Jokić 7, Gavrić 7 (od 79. minuta Alić -), Delić 7 (od 46. minuta Hadžiavdić 7), Ilić 7, Tadić 7 (od 46. minuta Jezdić 7), Gajić 7, Bogdanović 7 (od 84. minuta Pantić -), Janjić 7, Ćulum 8, A. Vidović 7,5 (od 84. minuta Mićić -). Trener: Mile Lazarević.

LjUBIĆ: A. Stupar 6,5, Radaković 6,5 (od 84. minuta Lukić -), B. Žižak 6,5 (od 79. minuta Brus -), A. Žižak 6,5, Jugović 6,5, Subić 6,5 (od 55. minuta Milanović 6,5), Grahovac 6,5, M. Stupar 6,5, N. Vidović 7, Komljenović 6,5 (od 84. minuta Repić -), Stamenković 6,5 (od 79. minuta Šumar -). Trener: Vladanko Komlenović.

***

ALFA MODRIČA        1 (0)

RUDAR PRIJEDOR      1 (0)

Strijelci: 0:1 Komazec u 63, 1:1 Šoškić iz penala u 73. minutu.

Stadion: “Dr Milan Jelić” u Modriči.

Sudija: Velibor Gigović (Gradiška) 6,5.

Žuti kartoni: Radić, Prljeta, Mićić (Alfa Modriča), Demonjić, trener Krulj, pomoćni trener Došljak (Rudar Prijedor).

Igrač utakmice: Nikola Komazec (Rudar Prijedor) 7.

ALFA MODRIČA: Dizdar 7, Jolović 6,5, Pljevaljčić 6,5, Radić 6,5, Šoškić 7 (od 90. minuta Ilić -), Prljeta 6,5 (od 88. minuta Sjenčić -), Omerhodžić 6,5, Trifković 7, Mićić 7, Stupar 6,5, Manojlović 6,5 (od 73. minuta Limić -). Trener: Joco Stokić.

RUDAR PRIJEDOR: Trninić 7, Ignjatović 6.5, Pekija 7, Komazec 7, Milaković 6,5 (od 60. minuta Njamculović 6), Petrović 6,5 (od 76. minuta Rauš -), Marić 6,5 (od 87. minuta Šebez -), Raković 7, Amoa 6.5, Bilbija 6 (od 60. minuta Smajić 6), Paulo 6 (od 60. minuta Demonjić 6). Trener: Bojan Krulj.