Trener Slavije zadovoljan pobjedom nad Sutjeskom, ali i dosadašnjim tokom sezone: Zaslužujemo mnogo više

ISTOČNO SARAJEVO - Šef stručnog štaba Slavije Bojan Regoje bio je zadovoljan poslije minimalne pobjede nad Sutjeskom (1:0) u 32. kolu Prve lige Republike Srpske poslije koje su se njegovi izabranici probili na peto mjesto.

U veoma sadržajnoj utakmici u kojoj je viđeno po nekoliko prilika na obje strane trenutak odluke desio se u 75. minutu kada je Stefan Arbinja prevario golmana Fočaka Miloša Pajevića i pogodio za 1:0.

- Igralo se dosta otvoreno sa obje strane, jer su obje ekipe igrale za prestiž. Drago mi je što smo zabilježili još jednu pobjedu kojom smo zadržali mjesto u vrhu tabele - naglasio je Regoje.

Sezona se približava kraju, pred “sokolovima” su još tri prvenstvena susreta, a njihov trener koji je na kormilu ovog kluba već dvije godine kaže da će pokušati da sakupe što veći broj bodova.

- Pred početak sezone nismo očekivali ovako dobar plasman, pogotovo kada se zna da nemamo baš širok roster igrača. Uz to gotovo svi igrači su Slavijina djeca. Premašili smo očekivanja i ne želim da to u finišu sezone pokvarimo - nastavio je Regoje.

Vjeruje da je došlo vrijeme da u klubu počnu razmišljati o povratku u Premijer ligu, gdje su posljednji put igrali u sezoni 2015/16.

- Slavija kao klub i grad Istočno Sarajevo zaslužuju mnogo više i kada bi bilo malo više razumijevanja mogli bismo već naredne sezone da napadnemo prvo mjesto i tako se vratimo u Premijer ligu. Ako ne naredne, onda bar u sezoni 2024/25. - rekao je Regoje.

Nada se da će ekipa iz ove sezone ostati na okupu.

- Većini igrača ističe ugovor, a ako nastavimo saradnju s klubom njihov ostanak biće jedan od uslova. Dugo su zajedno, veoma dobro se poznaju i mogu samo da pruže još više - dodao je Regoje.

Parovi 33. kola, subota, 27. maj: Podrinje (J) - Slavija, Zvijezda - Sloboda (NG), Sloboda (MG) - Alfa Modriča, Rudar Prijedor - Omarska, Željezničar Sport tim - Kozara, Drina (Z) - Krupa, Ljubić - Laktaši, Radnik - Tekstilac, Famos - Sutjeska.

Strijelac: 1:0 Arbinja u 75. minutu.

Stadion: SRC “Slavija” u Istočnom Sarajevu.

Gledalaca: 150.

Sudija: Slaviša Mazić (Vlasenica) 6,5.

Žuti kartoni: Popović, Đerić, Bjeloš (Slavija), Dačević, V. Ivanović, Bonić, Ristović, trener Miljanović (Sutjeska).

Igrač utakmice: Stefan Arbinja (Slavija) 7,5.

SLAVIJA: Nedžibović 7, Arbinja 7,5, Vučinić 7, Đerić 7, Beširević 7, Popović 7, Gojković 7, Dabić 7 (od 90+3. minuta Tomić -), Bjeloš 7, Bogučanin 7 (od 87. minuta Jevtović -), Asentić (od 67. minuta Čvoro -). Trener: Bojan Regoje.

SUTJESKA: Pajević 6,5, V. Ivanović 6,5 (od 46. minuta Obrenović 6,5), Radović 6,5, Dačević 6,5, Milutinović 6,5, Mihajlović 6,5, Stanojević 6,5 (od 46. minuta Jolović 6,5), Vladičić 6,5 (od 78. minuta Gagović -), Bonić 6,5 (od 64. minuta Rašević -), Ateljević 6,5, Ristović 6,5. Trener: Miljan Radanović.

***

KOZARA    2 (1)

DRINA (Z)          1 (1)

Strijelci: 1:0 Šćekić u 14, 1:1 Maksimović u 44, 2:1 Šikanjić u 90. minutu.

Stadion: “Velimir Sombolac” u Gradišci.

Gledalaca: 250.

Sudija: Bojan Panić (Prijedor) 6,5.

Žuti kartoni: Ilić, Rudan, Babić (Kozara), Veljkić, Novak (Drina, Zvornik).

Igrač utakmice: Milan Šikanjić (Kozara) 7.

KOZARA: P. Glišić 6,5, Šćekić 7 (od 78. minuta Malbašić -), Blagojević 6,5, D. Glišić 6,5 (od 82. minuta Čamdžić -), Jandrić 6,5 (od 56. minuta Rudan 6,5), Babić 6,5, Ilić 6,5, Šikanjić 7, Sadiković 6,5 (od 56. minuta Popović 6,5), Pljevaljčić 6,5 (od 78. minuta Veljkić -), Pepić 6,5. Trener: Kristijan Trbojević.

DRINA (ZVORNIK): Ružić 6,5, Lazić 6,5, Veljkić 6, Andrić 6, Kojić 6 (od 46. minuta Kovačević 6), Sušić 6,5, Beatović 6 (od 77. minuta Jezdić -), Denkovski 6,5 (od 64. minuta Marić -), Maksimović 7 (od 84. minuta Hajduković -), Stanišić 6,5, Novak 6,5. Trener: Miodrag Jevtić.

***

OMARSKA                  2 (2)

ŽELjEZNIČAR ST   1 (1)

Strijelci: 0:1 Đogić u 9, 1:1 Rastoka u 15, 2:1 Vračar iz penala u 24. minutu.

Stadion: Omarske u Omarskoj.

Gledalaca: 800.

Sudija: Marko Domazet (Istočna Ilidža) 6,5.

Žuti kartoni: Panić, Kopanja, Krecelj, Jaćimović, Grahovac, D. Romanić (Omarska), S. Popović, Kralj, Savatić, Kalabić, Đogić (Željezničar Sport tim).

Crveni kartoni: Mihajlo Kralj (Željezničar Sport tim) u 65. minutu, Sergej Kalabić (Željezničar Sport tim) u 90+3. minutu.

Igrač utakmice: Marinko Rastoka (Omarska) 7.

OMARSKA: Vujičić 6,5, Rastoka 7, Panić 6 (od 46. minuta Zdjelar 6,5), Grahovac 6,5 (od 90+4. minuta B. Romanić -), Anđić 6,5, Stojnić 6.5, Kopanja 6,5 (od 90. minuta Šunić -), Jaćimović 6,5, Banović 6,5, Jovičić 6,5, Vračar 7 (od 89. minuta D. Romanić -). Trener: Zlatko Jelisavac.

ŽELjEZNIČAR SPORT TIM: Stupar 6,5, Đogić 6,5, Savatić 6, Kralj 5, Ivić 6, Jovandić - (od 6. minuta Jagodić -), Pirt 6 (od 52. minuta Ratković 6), Kalabić 5, Jević 6, Blanuša 6, S. Popović 6 (od 59. minuta Mačkić 6). Trener: Predrag Majkić.

***

ALFA MODRIČA      1 (1)

RUDAR PRIJEDOR    1 (1)

Strijelci: 1:0 Janković u 29, 1:1 Da Silva u 32. minutu.

Stadion: “Dr Milan Jelić” u Modriči.

Gledalaca: 200.

Sudija: Slađan Došlo (Istočno Sarajevo) 6,5.

Žuti kartoni: Kojić (Alfa Modriča), Demonjić, pomoćni trener Došljak, rezervni igrač Rauš, Kojić, predstavnik kluba Radinović (Rudar Prijedor).

Igrač utakmice: Ranko Janković (Alfa Modriča) 7.

ALFA MODRIČA: Dizdar 6,5, Živković 6,5 (od 78. minuta D. Radić -), Tosaka 6 (od 57. minuta Ilić 6), Pljevaljčić 6,5, Radić 6,5, Limić 6,5, De Karvaljo 6,5, Janković 7, Guskić 6,5, Omerhodžić 7, Kojić 6,5. Trener: Miroslav Drinić.

RUDAR PRIJEDOR: Trninić 7, Kovačević 6,5, Radaković 6,5 (od 56. minuta Servos 6,5), Demonjić 6,5 (od 63. minuta Rauš -), Da Silva 7, Kojić 6,5, Kamenčić 6,5 (od 56. minuta Marmat 6,5), Marić 6,5, Perić 6,5 (od 46. minuta Amoa 6,5), Tomić 6,5, Bilbija 6,5. Trener: Bojan Krulj.

***

PODRINjE (J)   1 (1)

ZVIJEZDA 09              1 (0)

Strijelci: 1:0 Božić u 52, 1:1 Vukićević (autogol) u 71. minutu.

Stadion: Podrinja u Janji.

Gledalaca: 300.

Sudija: Stefan Maletić (Bijeljina) 6,5.

Žuti kartoni: Lakota, Delalić, Alić, Đurić, Nikolić, Mazić (Podrinje, Janja), Paić, Živanović, Janković (Zvijezda 09).

Crveni karton: Marko Zoćević (Zvijezda 09) u 60. minutu.

Igrač utakmice: Stefan Božić (Podrinje, Janja) 7.

PODRINjE (JANjA): Šehović 6,5, Mazić 6,5, Lakota 6,5, Delalić 6,5 (od 68. minuta Pantić -), Božić 7, Alić 6,5 (od 82. minuta Jovičić -), Nikolić 6,5, Jahić 6,5, Vukićević 6,5, Đurić 6,5, Stevanović 6,5. Trener: Boriša Bodiroga.

ZVIJEZDA 09: Abdulahović 6,5, Janković 6,5, A. Janjić 6,5, Blažević 6,5 (od 63. minuta Resić -), Mujagić 6,5 (od 79. minuta Bokić -), Dujković 6,5, Živanović 6,5 (od 79. minuta Tešić -), Paić 6,5, Zoćević 5, Godsvil 6,5 (od 63. minuta Ristanović -), Kojić 6,5 (od 90+1. minuta Matić -). Trener: Toni Karačić.

***

TEKSTILAC    2 (0)

FAMOS    2 (1)

Strijelci: 0:1 Hadžibegović u 8, 1:1 Duspara u 50, 1:2 Pavlović u 66, 2:2 Duvnjak u 75. minutu.

Stadion: Tekstilca u Derventi.

Sudija: Danko Butulija (Trebinje) 6,5.

Žuti kartoni: Vranešić, Pavlović, Rončević, Mitrašinović (Famos).

Igrač utakmice: Kenan Hadžibegović (Famos) 7.

TEKSTILAC: Marković 6,5, Marić 6,5, Đekić 6,5, Jolović 6,5, Kušljić 6,5 (od 86. minuta Aleksić -), Sosa 6,5, Prljeta 6,5, Jovanović 6,5, De Melo 6,5 (od 75. minuta Perić -), Bašić 6,5, Duspara 7 (od 70. minuta Duvnjak 7). Trener: Dejan Plisnić.

FAMOS: Rončević 6,5, Marković 6,5 (od 80. minuta Drakul -), Ćeha 6,5, Bjeloš 6,5 (od 54. minuta Pavlović 7), Babić 6,5, Vranešić 6,5, Perović 6,5, Hadžibegović 6,5, Nakagaki 6,5, Novković 6,5 (od 64. minuta Mitrašinović -), Blažić 6,5 (od 64. minuta Cicović -). Trener: Milomir Šešlija.

Sudija: Mario Jelić (Banjaluka) 6,5.

Žuti kartoni: Runić (Laktaši), Ristić, Rašević (Radnik).

Igrač utakmice: Stefan Milojević (Laktaši) 7,5.

LAKTAŠI: Knežević 7, Milić 7 (od 62. minuta Keleman -), Amidžić 7, Vuković 7 (od 62. minuta Milojević 7,5), Škorić 7, Trivić 7, Ostojić 7, B. Marković 7 (od 62. minuta Janković -), Bosančić 7, Runić 7 (od 75. minuta Trninić -), Babić 7 (od 78. minuta Janjetović -). Trener: Miljan Bajić.

RADNIK: Lakić 6,5, Josipović 6,5, Paranos 6,5 (od 57. minuta Maksimović 6,5), Došlo 6,5, Ristić 6,5 (od 88. minuta Jokić -), Srećković 6,5, V. Marković 6,5, Despotović 6,5, Danilović 6,5, Rašević 6,5, Gavrić 6,5 (od 57. minuta Matković 6,5). Trener: Velibor Đurić.

***

KRUPA      6 (2)

LjUBIĆ    0 (0)

Strijelci: 1:0 Perović u 6, 2:0 Petrović u 27, 3:0 Petrović u 58, 4:0 Perović iz penala u 70, 5:0 Petrović u 73, 6:0 Bobić (autogol) u 75. minutu.

Stadion: Krupe u Krupi na Vrbasu.

Sudija: Marko Taborin (Zvornik) 6,5.

Žuti kartoni: Perović (Krupa), Čudić (Ljubić).

Igrač utakmice: Aleksandar Petrović (Krupa) 8,5.

KRUPA: Matijaš -, Redžić 7,5 Babić 7, Radaković 7 (od 70. minuta Nikodinović -), Perović 8 (od 70. minuta Hadžić -), Dujaković 7,5 (od 76. minuta Mitrović -), Đekić 7, Mrzić 7, Petrović 8,5, Ristanović 7, Lelji 7 (od 76. minuta Bubić -). Trener: Vladimir Ilić.

LjUBIĆ: Mitrović 5, Radaković 5 (od 64. minuta Mitrović -), Jagodić 5, Milanović 5, Subić 5 (od 46. minuta Jugović 5), Grahovac 5, Bosnić 5, Čudić 5 (od 46. minuta Mišić 5), Stupar 5 (od 79. minuta Šumar -), Vidović (od 64. minuta Ćetojević -), Bobić 5. Trener: Vladanko Komlenović.