Trener mrkonjićke Slobode Marko Tešić poslije pobjede: Trijumf za miran san

ISTOČNO SARAJEVO - Poslije trijumfa u Istočnom Sarajevu nad Slavijom od 1:0 šef stručnog štaba Slobode iz Mrkonjić Grada Marko Tešić bio je prezadovoljan i rekao da su osvojena tri velika boda, koja će donijeti mnogo mirniji nastavak prvenstva prvoligašku sa stadiona “Luke”.

U utakmici u kojoj su i jednima i drugima bodovi bili prijeko potrebni da se što više udalje iz opasne zone jedini pogodak postignut je u ranoj fazi utakmice, tačnije u 11. minutu. Doskorašnji igrač Slavije, koji je tokom zime napustio klub Stefan Radaković je postigao sjajan gol snažnim šutem sa nekih dvadesetak metara iskosa. Čuvar mreže “sokolova” Amar Sirćo je imao loptu na prstima, ali je udarac bio presnažan i završio u malom mreži. U nastavku susreta domaći su jalovo napadali, a gosti ne samo da su se znalački branili, već su i opasno prijetili golu Slavije.

Posebna priča ovog susreta bio je sudija Bojan Mitrović, koji se uopšte nije snašao na ovoj utakmici, a da je tako govori i činjenica da je uspio da iživcira sve aktere na terenu, odnosno i domaće i gostujuće igrače, ali naravno i gledaoce na tribinama.

- Iako nam je na ovom gostovanju nedostajalo sedam fudbalera, uspjeli smo da se odlično nosimo sa Slavijom tokom cijelog susreta i zasluženo smo stigli do trijumfa. Igrači koji su nastupili na ovom susretu opravdali su očekivanja i pokazali da i na njih možemo veoma ozbiljno računati - naglasio je Tešić.

Ovim trijumfom Mrkonjićani su se probili na devetu poziciju.

- Ujedno i dobro smo odmakli ekipama, koje se bore za opstanak, ali i onima, koje žele izbjeći mjesto u baražu. U narednom kolu dočekujemo Omarsku i to je još jedna sjajna prilika da se još više učvrstimo na tabeli - dodao je Tešić.

S druge strane Slavija je nastavila sa lošim igrama i rezultatima i u sve je težoj situaciji.

Strijelac: 0:1 Radaković u 11. minutu.

Stadion: SRC “Slavija” u Istočnom Sarajevu.

Gledalaca: 250.

Sudija: Bojan Mitrović (Bijeljina) 6,5.

Žuti kartoni: Mandić, trener Regoje, Arbinja, Gojković (Slavija), Babić, Nikodinović, Danilović (Sloboda, MG).

Igrač utakmice: Stefan Radaković (Sloboda, MG) 7,5.

SLAVIJA: Sirćo 6,5, Medić 6,5, Gojković 6,5, Beširević 6,5, Bjeloš 6,5, Križevac 6,5 (od 46. minuta Avdalović 6,5), Alešević 6,5 (od 46. minuta Arbinja 6,5), Mandić 6,5, Karić 6,5, Erić 6,5 (od 70. minuta Čvoro -), Govedarica 6,5. Trener: Bojan Regoje.

SLOBODA (MRKONjIĆ GRAD): Travar 7, Radaković 7,5, Bobić 7, Nikodinović 7 (od 57. minuta Ešba 7), Zekanović 7, Danilović 7, Mitrić 7, Fontemači 7, Živković 7, Jotić 7 (od 90+2. minuta Radulović -), Babić 7. Trener: Marko Tešić.

Sudija: Nemanja Šestić (Banjaluka) 6,5.

Žuti kartoni: Smajić, Raković (Rudar Prijedor), Kušljić, Disubi, Sedlar, Gerić (Alfa Modriča).

Igrač utakmice: Paulo Žoel da Silva (Rudar Prijedor) 8.

RUDAR PRIJEDOR: Trninić 7, Pekija 7, Samardžić 7 (od 63. minuta Njamculović -), Kovačević 7, Salčin 7, Kesić 7 (od 63. minuta Šebez -), Raković 7 (od 74. minuta Rauš -), Amoa 7, Bilbija 7, Smajić 7 (od 46. minuta Gbegbe 7,5), Da Silva 8 (od 74. minuta Marković -). Trener: Vule Trivunović.

ALFA MODRIČA: Krnetić 5,5, Pljevaljčić 5,5, Jolović 5,5, Kušljić 5,5, Spaić 5,5 (od 59. minuta Marić 5,5), Sedlar 5,5, Numanović 5,5 (od 90. minuta Maksimović -), Limić 5,5 (od 82. minuta Gerić -), Ofosu 5,5, Hasegava 5,5, Disubi 5,5. Trener: Joco Stokić.

***

ROMANIJA                2 (0)

KOZARA             1 (1)

Strijelci: 0:1 Petković u 20, 1:1 Pekić u 49, 2:1 Oheda iz penala u 77. minutu.

Stadion: SRC “Vlajko Petrović” u Palama.

Gledalaca: 200.

Sudija: Stefan Bokić (Bileća) 6,5.

Žuti kartoni: Babić, O. Radović, Cicović, Kosorić, L. Radović, Mace (Romanija), Sarajlić, Delić, Jandrić, Veljkić, Petković, Popović, Rudan, Sadiković, Ilić (Kozara).

Crveni karton: Đorđe Veljkić (Kozara) u 88. minutu.

Igrač utakmice: Strahinja Pekić (Romanija) 7,5.

ROMANIJA: Milošević 7, Rizvanović 7, Kosorić 7, Pekić 7,5, Hodžić 7 (od 90. minuta L. Radović -), Babić 7, Simanić 6,5 (od 82. minuta Mace -), Radosavljević 7, Cicović 7, O. Radović 7 (od 63. minuta Jong Vo -), Oheda 7,5. Trener -.

KOZARA: P. Glišić 6,5, Sarajlić 6,5 (od 46. minuta Veljkić 5), Tešić 6,5, Petković 7, Rastoka - (od 16. minuta Beuk 6,5), Ilić 6,5, Jandrić 6,5, Delić 6,5 (od 58. minuta Bubić -), Rudan 6,5 (od 58. minuta Popović 6,5), Divljan 6,5 (od 46. minuta Sadiković 6,5), D. Glišić 6,5. Trener: Alen Medović.

***

VELEŽ (N)                  0 (0)

BORAC (KD)                 2 (1)

Strijelac: 0:1 Božić u 11, 0:2 Berilo u 82. minutu.

Stadion: Gradski u Nevesinju.

Sudija: Vladimir Ančić (Prnjavor) 6,5.

Žuti kartoni: G. Prodanović, Abaza (Velež, N), Gavrić, Pamplona (Borac, KD).

Igrač utakmice: Mateja Božić (Borac, KD) 7,5.

VELEŽ (NEVESINjE): Zurovac 6, Botić 6, Abaza 6, G. Prodanović 6, Mikulić 6 (od 54. minuta Andrijašević 6), Drašković 6, Trebović - (od 28. minuta Kljakić 6), Živković 6, S. Prodanović 6, Gutić 6, Šarenac 6. Trener: Marko Jovanović.

BORAC (KOZARSKA DUBICA): Matijaš 7, S. Pekić 7, Mitrović 7, Kampanja 7 (od 55. minuta Litrić 7), Sato 7 (od 61. minuta Petraković -), Pamplona 7, Janković 7, Božić 7,5 (od 55. minuta Berilo 7,5), Perić 7, Gavrić 7 (od 90+2. minuta Tomaš -), Govedarica 7. Trener: Slobodan Starčević.

***

LjUBIĆ              0 (0)

DRINA (Z)          1 (0)

Strijelac: 0:1 Jelić u 49. minutu.

Stadion: “Siniša Peulić” u Prnjavoru.

Sudija: Bojan Panić (Prijedor) 6,5.

Žuti kartoni: Banjac, A. Žižak, Jugović, M. Stupar, Vidović, Bosnić (Ljubić), Srećković, Mitrović, Maksimović (Drina, Z).

Igrač utakmice: Mihajlo Jelić (Drina, Z) 7.

LjUBIĆ: A. Stupar, 6,5, Radaković 6,5, Kovačević - (od 18. minuta B. Žižak 6, od 61. minuta Stamenković -), Mišić 6,5, A. Žižak 6,5, Jugović 6, Subić 6 (od 61. minuta Mitrović -), Banjac 6, Bosnić 6,5 (od 74. minuta Vasić -), M. Stupar 6, Vidović 6,5. Trener: Vladanko Komlenović.

DRINA (ZVORNIK): Marković 7, Jovićević 6,5, Marić 6,5, Jokić 7, Tadić 6,5 (od 46. minuta Cmiljanović 7), Gavrić 6,5 (od 87. minuta Hadžiavdić -) Srećković 6,5 (od 46. minuta Maksimović 6,5), Bogdanović 6,5, Mitrović 6,5, Jelić 7 (od 64. minuta Janjić -), Ćulum 7. Trener: Mile Lazarević.

***

SUTJESKA                 2 (1)

BSK                     0 (0)

Strijelci: 1:0 Mihajlović u 41, 2:0 Blagojević u 47. minutu.

Stadion: Gradski u Foči.

Gledalaca: 150.

Sudija: Stefan Đukić (Ugljevik) 6,5.

Žuti kartoni: Ristović, Samardžić, D. Mojović, N. Mojović (Sutjeska), Petrović, Stojičić (BSK).

Igrač utakmice: Bojan Mihajlović (Sutjeska) 7,5.

SUTJESKA: Dabić 7, V. Ivanović 7 (od 85. minuta M. Ivanović -), Dačević 7, D. Mojović 7, N. Mojović 7, Milutinović 7, Mihajlović 7,5, Đorđević 7, Blagojević 7,5 (od 81. minuta Sekulić -), Samardžić 7 (od 81. minuta Đerić -), Ristović 7 (od 69. minuta Mitrašinović -). Trener: Zlatko Radović.

BSK: Modić 6,5, Janjetović 6,5, Jagodić 6,5, Moconja 6, Samardžija 6,5 (od 89. minuta Javorac -), Perović 6,5, Stojičić 6, Petrović 6 (od 35. minuta Pušić 6), Kujundžić 6,5, Erić 6, Runić 6,5. Trener: Bojan Puzigaća.

Sudija: Milan Simić (Banjaluka).

Žuti kartoni: Zdjelar, Stojnić, Gavranović (Omarska), Lazić, Tiro, Pirt (Famos).

Igrač utakmice: Franko Aleksis Abrego (Famos) 7.

OMARSKA: Zgonjanin 6, Zdjelar 6, Kopanja 6, Kralj 6, Panić 6 (od 60. minuta Marin -), Krecelj 5,5 (od 46. minuta Grahovac 5,5), Stojnić 5,5 (od 77. minuta Vračar -), L. Nišić 5,5, Jovičić 5,5, Đ. Nišić 5 (od 30. minuta Gavranović 5,5), Sadžak 5,5. Trener: Saša Keranović.

FAMOS: Dizdar 6,5, Abrego 7, Tiro 6, Šarić 6 (od 46. minuta Pirt 6), Vranešić 6,5, Stjepanović 6,5 (od 70. minuta Stjepanović -), Hrkalo 6,5 (od 90+4. minuta Cicović -), Perović 6,5, Lazić 5,5 (od 46. minuta Škrba 6), Blažić 6, Marković 6. Trener: Darko Vojvodić.

***

ŽELjEZNIČAR ST 0 (0)

LAKTAŠI 1 (1)

Strijelac: 0:1 Škorić u 8. minutu.

Stadion: “Na Predgrađu” u Banjaluci.

Gledalaca: 250

Sudija: Miroslav Bjelica (Trebinje) 6,5.

Žuti kartoni: Kerezović, Ivić (Željezničar ST), Milić, Milojević (Laktaši).

Crveni karton: Milan Jević (Željezničar ST) u 86. minutu.

Igrač utakmice: Ognjen Škorić (Laktaši) 7.

ŽELjEZNIČAR SPORT TIM: Tamidžija 5,5 (od 46. minuta Gajić 6), Sladojević 5,5 (od 46. minuta Ivić 5,5), Blanuša 6, Đogić 6, Popara - (od 16. minuta Janković 6), Šuput 5,5 (od 46. minuta Bajić 5,5), Vintonji 6, Kerezović 5,5, Kalabić 6, Sukara 5,5 (od 70. minuta Mišić -), Jević 5. Trener: Branislav Krunić.

LAKTAŠI: Knežević 6, Milić 6, Marković 6,5 (od 84. minuta Petrović -), Škorić 7 (od 90. minuta Goranović -), Milojević 6,5 (od 71. minuta Ćebić -), Trivić 6,5, Ostojić 6,5, Turanjanin 6,5, Babić 6,5, Tešić 6,5, Dojčinović 6,5 (od 84. minuta Gavrić -). Trener: Miljan Bajić.