Trener Herte na teren poslao tri sina pa doživio poraz

Agencije

U meču 2. Bundeslige između Herte i Fortune Dizeldorf viđena je nevjerovatna situacija jer je trener berlinskog kluba Pal Dardai na teren izveo čak tri sina.

Herta je u prvom kolu popularne "Cvajte" doživjela poraz od Fortune rezultatom 1:0, no utakmicu je obilježila činjenica da je trener berlinskog kluba šansu za igru dao čak trojici svojih sinova.

Marton (21) je igrao je od prve minute, Palko (24) je ušao u igru u 29. minuti, a najmlađi sin Bence (17) je šansu za igru dobio u 78. minuti.

Njemački mediji pišu da je nešto slično posljednji put viđeno 2017. godine u Argentini, kada su za Argentinos Juniorse igrali Aleksis Mekalister, današnji veznjak Liverpula i prvak svijeta iz Katara, te njegova braća Frensis i Kevin. Ipak, napominju da njima trener nije bio otac.

Trener Dardai je legenda Herte, a za ovaj klub je od 1997. do 2012. godine odigrao ukupno 373 utakmice.

Igrao je i za reprezentaciju Mađarske, a što se tiče njegove trenerske karijere, ovo mu je čak treći mandat na klupi kluba.