Trener dubičkog Borca zadovoljan poslije pobjede nad Laktašima

Darko Pašagić

KOZARSKA DUBICA - Fudbaleri Borca pomalo neočekivano savladali su na stadionu “Đolovi” do ovog kola lidera prvoligaškog karavana Laktaše s 1:0, a nedavno imenovani šef stručnog štaba ekipe iz Kozarske Dubice Slobodan Starčević naglasio je da su njegovi igrači pružili dobru partiju i da su zasluženo došli do velikih bodova, koji će mnogo značiti u borbi za opstanak.

Trenutak odluke desio se već u sedmom minutu kada je mrežu Laktaša zatresao Vlado Koprivica i tako prekinuo pobjedonosnu seriju koja je trajala sedam utakmica.

- Poslije pobjede u četvrtfinalu Kupa Republike Srpske “Dr Milan Jelić” nad Kozarom i istorijskog plasmana u polufinale igračima sam rekao da je to veliki uspjeh, ali da nam je jedini cilj u ovom trenutku da se obezbijedi opstanak u prvoligaškom društvu. Naglasio sam im da svu raspoloživu energiju i želju moraju usmjeriti ka meču s Laktašima i poslušali su me. Pružili su u ovom trenutku možda i više od svojih stvarnih mogućnosti. Možda smo imali i malo sreće u ovom susretu, jer su gosti stvorili nekoliko veoma izglednih prilika, ali smo i mi na kraju mogli da udvostručimo prednost. Sve u svemu zadovoljan sam pobjedom koja najavljuje bolje dane - naglasio je Starčević.

Do kraja prvog dijela prvenstva Borac će gostovati BSK-u i dočekati Famos.

- Cilj nam je da u ova dva susreta iz ove ekipe izvučemo maksimum i ako je moguće povećamo bodovni saldo. Poslije toga uslijediće detaljna analiza i onda ćemo vidjeti ko od ovih igrača s kojima sada raspolažemo može ostati, a ko mora da ide. Želimo da se pojačamo u prelaznom roku, mada moramo biti svjesni da je na zimskoj pauzi veoma teško naći kvalitetne igrače - dodao je Starčević.

Parovi 16. kola, koje se igra u subotu i nedjelju, 18. i 19. novembra: Sloboda (MG) - Leotar, Laktaši - Drina (Z), BSK - Borac (KD), Famos - Kozara, Omarska - Alfa Modriča, Sutjeska - Slavija, Željezničar Sport tim - Rudar Prijedor, Radnik - Romanija, Ljubić - Velež (N).

Sudija: Miroslav Bjelica (Trnovo) 6,5.

Žuti kartoni: Hinestroza, Malbašić, Jaćimović, Pralica, Maksimović, Matijaš, Valensija predstavnik kluba Pekić (Borac), Dojčinović, Džombić (Laktaši).

Igrač utakmice: Vlado Koprivica (Borac, Kozarska, Dubica) 7.

BORAC (KOZARSKA DUBICA): Matijaš 6,5, Bunić 6,5, Koprivica 7, Govedarica 6,5, Hinestroza 6,5 (od 40. minuta Maksimović 6,5), Glišić 6,5 (od 62. minuta Valensija -), Tomaš 6,5 (od 62. minuta Pralica -), Pekić 6,5, Malbašić 6,5, Gavrić 6,5 (od 53. minuta Jaćimović 6,5), Janković 6,5. Trener: Slobodan Starčević.

LAKTAŠI: Knežević 6,5, Milić 6,5, Vuković 6,5 (od 85. minuta Trivić -), Šikanjić 6, Škorić 6, Milojević 6 (od 58. minuta Džombić 6), Ostojić 6, Babić 6,5, Bosančić 6, Tešić 6 (od 70. minuta Gavrić -), Dojčinović 6 (od 70. minuta Marković -). Trener: Miljan Bajić.

***

ROMANIJA                2 (2)

ŽELjEZNIČAR ST    1 (0)

Strijelci: 1:0 Vuković iz penala u 23, 2:0 Simanić u 45+1, 2:1 Malić u 77. minutu.

Stadion: SRC “Vlajko Petrović” u Palama.

Sudija: Aleksandar Jevtić (Prijedor) 6,5.

Žuti kartoni: Blagojević, Simanić, Cicović (Romanija), Malić (Željezničar Sport tim).

Crveni karton: trener Milan Gutović (Romanija) u 23. minutu.

Igrač utakmice: Bogdan Simanić (Romanija) 7.

ROMANIJA: Lučić 7, Koroman 7, Čvoro 7, Vuković 7,5 (od 90+1. minuta Pekić -), Babić 7, Simanić 7,5 (od 75. minuta Blagojević -), Radosavljević 7, Cicović 7, Torbica 7, Radović 7, Ivković 7 (od 56. minuta Đerić 7). Trener: Milan Gutović.

ŽELjEZNIČAR SPORT TIM: Tamindžija 6,5, Čolić 6,5, Sladojević 6,5, Đogić 6,5 (od 83. minuta Bajić -), Bilal 6,5, Šuput 6,5 (od 46. minuta Kerezović 6,5), Vintonji 6,5 (od 65. minuta Kralj -), Kalabić 6,5, Malić 7, Jević 6,5 (od 83. minuta Ivić -), Popara 6,5 (od 83. minuta Sukara -). Trener: Branislav Krunić.

***

SLAVIJA 2 (1)

OMARSKA         1 (0)

Strijelci: 1:0 Arbinja iz penala u 16, 2:0 Arbinja u 80, 2:1 Kovačević 90+2. minutu.

Stadion: SRC “Slavija” u Istočnom Sarajevu.

Gledalaca: 100.

Sudija: Stefan Bokić (Bileća)

Žuti kartoni: Mandić, Šupuk (Slavija), Mikić, Zdjelar, Sajak (Omarska).

Igrač utakmice: Stefan Arbinja (Slavija) 8.

SLAVIJA: Sirćo 7, Beširević 7, Popović 7, Čvoro 7, Dabić 7 (od 90. minuta Aškraba -), Bjeloš - (od 23. minuta Radaković 7), Križevac 7 (od 77. minuta Šupuk -), Arbinja 8, Vučinić 7, Mandić 7, Karić 7. Trener: Bojan Regoje.

OMARSKA: Begović 6,5, Zdjelar 6,5, Sajak 6,5, Kopanja 6,5 (od 84. minuta Marin -), Panić 6,5 (od 84. minuta Bataz -), Stojnić - (od 26. minuta Mikić 6,5), Petković 6,5, L. Nišić 6,5, Jovičić 6,5, Lajić 6,5 (od 86. minuta Trkulja -), Kovačević 7. Trener: Saša Keranović.

Sudija: Stefan Maletić (Bijeljina) 6,5.

Žuti kartoni: Veljkić, Rastoka, Pepić (Kozara), Stojičić, Terzić (BSK).

Crveni karton: Marinko Rastoka (Kozara) u 74. minutu.

Igrač utakmice: Admir Sadiković (Kozara) 7.

KOZARA: Glišić 7, Bubić 7, Tešić 7, Bokić 7 (od 90+2. minuta Angeleski -), Rastoka 5,  Ilić 7 (od 46. minuta Popović 7), Delić 7 (od 81. minuta A. Modić -), Veljkić 7 (od 63. minuta Pljevaljčić -), Sadiković 7, Pepić 7, Asentić 7. Trener: Alen Medović.

BSK: S. Modić 6,5, Šaula 6,5 (od 81. minuta Gavrić -), Moconja 6,5, Đorđević 6,5, Perović 6,5 (od 88. minuta Erić -), Savanović 6,5, Stojičić 6,5 (od 75. minuta Pušić -), Terzić 6,5, Kujundžić 6,5, Petrović 6,5, Runić 6,5. Trener: Bojan Puzigaća.

***

DRINA (Z) 2 (2)

LEOTAR   2 (2)

Strijelci: 1:0 Ćulum u 9, 1:1 Begić u 30, 1:2 Cmiljanović u 39, 2:2 Janjić iz penala.

Stadion: Gradski u Zvorniku.

Gledalaca: 200.

Sudija: Nemanja Aleksić (Banjaluka) 6,5.

Žuti kartoni:  Jokić, Bogdanović, Marić, Janjić (Drina, Zvornik), Đajić, Leko, Glogovac, Begić (Leotar).

Igrač utakmice: Mihailo Cmiljanović (Leotar) 7.

DRINA (ZVORNIK): Marković 6,5, Marić 6,5, Jokić 6,5, Hadžiavdić - (od 20. minuta Gavrić -), Ilić 6,5, Tadić 6,5, Bogdanović 6,5 (od 82. minuta Mićić -), Jezdić 6,5, Ilijas 6,5 (od 84. minuta Delić -), Janjić 7, Ćulum 7. Trener: Mile Lazarević.

LEOTAR: Perišić 6,5, Glogovac 6,5, Cmiljanović 7, Babić 6,5, Đuderija 6,5 (od 71. minuta Kolak -), Milić 6,5 (od 82. minuta Pandžić -), Aćimović 6,5, Đajić 6,5, Begić 7, Leko 6,5, Šušnjar 6,5. Trener: Oleg Ćurić.