Srbija se egalom sa Bugarskom "dočepala" Evropskog prvenstva!

GS

LESKOVAC - Fudbalska reprezentacija Srbije ostvarila je istorijski plasman na Evropsko prvenstvo, koje će biti održano naredne godine u Njemačkoj, pošto je večeras u Leskovcu odigrala sa Bugarskom bez pobjednika, 2:2 u posljednjem meču grupe G kvalifikacija za kontinentalni šampionat.

Srbija će po prvi put pod ovim imenom igrati na Evropskom šampionatu, a prvi put nakon 2000. godine.

Srbija je povela golom Miloša Veljkovića u 17. minutu. Bugarska je preokrenula rezultat u drugom poluvremenu.

Prvo je Georgi Ruse u 59. minutu izjednačio na 1:1, a onda je pobedu gostima donio Kiril Despodov u 69. minutu. Srbija je napadala u nastavku utakmice, a bod "orlovima" donio je Srđan Babić u 82. minutu.

Srbija je kvalifikacije za EP završila sa 14 bodova.

Utakmica u Leskovcu je odigrana pred više od 8.000 navijača, a prisustvovali su i predsjednik Srbije Aleksandar Vučić, predsjednik Evropske fudbalske unije (UEFA) Aleksander Čeferin i predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik.