Slavija pobijedila Romaniju u komšijskom derbiju: Prvenac “sokolova”, “vučica” i dalje na nuli

D. P.

ISTOČNO SARAJEVO - Fudbaleri Slavije u komšijskom derbiju četvrtog kola Prve lige Republike Srpske savladali su paljansku Romaniju sa 2:0 i tako upisali prvu pobjedu ove sezone.

Imala je Slavija apsolutnu dominaciju u posjedu lopte u prvom poluvremenu, ali iz dominacije se nije rađala neka konkretnija šansa. Nedostajao je završni pas kojim bi se napadači uveli u gol-priliku, tako da je Mladen Lučić, a o Ninu Nedžiboviću i da ne govorimo, bio potpuno besposlen. “Sokolovi” su do gola došli u 34. minutu, kada je odbijenu loptu poslije slobodnog udarca u mrežu sproveo Mahir Karić. U posljednjim trenucima prvog dijela domaćin je udvostručio prednost i, ispostavilo se, postavio konačan rezultat. Precizan poslije dosuđenog penala bio je Nikola Bjeloš. U nastavku susreta domaći su bili zadovoljni prednošću od dva pogotka, dok su gosti pokušavali da promijene rezultat, ali sve njihove napade osujetio je golman Slavije Nedžibović.

Ovim prvencem “sokolovi” su se probili na desetu poziciju, dok je popularna “vučica” prikovana za “fenjer” poslije četvrtog uzastopnog poraza.

- Bilo je vrijeme da zabilježimo pobjedu. Vidjelo se od starta da smo daleko bolje otvorili utakmicu i da je samo pitanje vremena kada ćemo postići pogodak. Došao je u pravom trenutku, a prije odmora smo postigli i drugi, tako da je u nastavku bilo daleko lakše igrati. Najvažnije je da smo zabilježili pobjedu i sada mnogo mirnije ulazimo u nastavak prvenstva. Vjerujem da ćemo u sljedećim kolima pokazati koliko ova ekipa vrijedi i da ćemo se probiti u gornji dio tabele - naglasio je šef stručnog štaba Slavije Bojan Regoje.

ROMANIJA        0 (0)

Strijelci: 1:0 Karić u 34, 2:0 Bjeloš iz penala u 45. minutu.

Stadion: SRC “Slavija” u Istočnom Sarajevu.

Gledalaca: 500.

Sudija: Mario Jelić (Banjaluka) 6,5.

Žuti kartoni: Gojković, Dabić, Arbinja, Beširević (Slavija), Cicović, Dačević (Romanija).

Igrač utakmice: Mahir Karić (Slavija) 7,5.

SLAVIJA: Nedžibović 7, Arbinja 7, Gojković 7, Beširević 7, Popović 7, Dabić 7 (od 90+2. minuta Šupuk -), Bjeloš 7,5 (od 90+2. minuta Aškraba -), Avdalović 7 (od 77. minuta Križevac -), Vučinić - (od 23. minuta Radaković 7), Karić 7,5, Tomić 7. Trener: Bojan Regoje.

ROMANIJA: Lučić 6,5, Koroman 6, Đerić 6,5, Babić 6 (od 90+2. minuta Otović -), Simanić 6 (od 71. minuta Blagojević -), Radosavljević 6, Cicović 6,5, Torbica 6 (od 83. minuta Pekić -), Dačević 6 (od 83. minuta Elek -), Ivković 6,5, Milošević 6. Trener: Milan Gutović.