Slavi Banjaluka i Republika Srpska: Borčev "igmanski marš" za titulu (FOTO)

Dejan Kondić

BANjALUKA – Borac je šampion! Treći put u svojoj istoriji, nakon 2011 i 2021. godine, "crveno-plavi" najbolja ekipa u BiH. Matematički su to izabranici Vinka Marinovića i potvrdili trijumfom u pretposljednjem kolu protiv Igmana – 4:3.

Čudesna utakmica na "Gradskom stadionu u Banjaluci. Vidjeli smo sedam golova, nekoliko preokreta. Preznojili su se "crveno-plavi" da dođu do trijumfa.

Šampionsko slavlje otvorio je David Vuković golom u 32. minutu na asistenciju Sebastijana Erere. Bio je to šesti gol ovog proljeća novopečenog reprezentativca BiH. A onda šok za sve na "Gradskom stadionu". Izjednačio je Belmin Mešinović u 42. minutu na sjajnu asistenciju Velizara Janketića.

Tek što su krenuli sa centra fudbaleri Borca, napadač gostiju Mirsad Ramić oduzeo je loptu Savi Šušiću i rutinski savladao Marka Miloševića za preokret – 1:2. Tim rezultatom se otišlo na odmor.

Borac je poravnao preko Jovana Nišića iz jedanaesterca u 49. minutu. Prethodno je Amer Dupovac oborio Jovu Lukića.

A person in red uniform running on a field with a goalDescription automatically generated

Svega četiri minuta kasnije novi šok za pristalice domaćih. Kenan Hebibović je sa desne strane uposlio Janketića, koji je, neometan, sa ivice kaznenog prostora sjajno pogodio za 2:3. Vatromet se nastavio. U prvom sljedećem napadu poravnao je Damir Hrelja – 3:3.

Konačan rezultat Borac – Igman 4:3 postavio je Zoran Kvržić na asistenciju Jakova Blagajića u 63. minutu. Iskusni desni bek pogodio je tek što je ušao na teren.

Parovi 23. kola, koje se igra u nedjelju, 26. maja od 17 časova: Posušje – Zvijezda 09, Široki brijeg – Sarajevo, GOŠK – Sloga (D), Tuzla siti – Velež, Igman – Zrinjski, Željezničar – Borac.

A group of men in red and blue uniforms walking on a fieldDescription automatically generated

BORAC        4 (1)
IGMAN        3 (2)

Strijelci: 1:0 Vuković u 32, 1:1 Mešinović u 42, 1:2 Ramić u 43, 2:2 Nišić iz penala u 49, 2:3 Janketić u 53, 3:3 Hrelja u 54, 4:3 Kvržić u 63. mnutru
Stadion: "Gradski stadion" u Banjaluci.
Gledalaca: 5500.
Sudija: Aleksandar Njegomirović (Prnjavor) 6,5.
Žuti kartoni: Kvržić, Milošević (Borac), Oremuš (Igman).
Igrač utakmice: Zoran Kvržić (Borac) 7,5.

BORAC: Milošević 6,5, Ćelić 6,5, Jurilj 6, Grahovac 7, Herera 7, Vuković 7,5, Lukić 7 (od 70. minuta Makarić -), Blagaić 7 (od 70. minuta Vranješ -), Šušić 5 (od 45. minuta Jokić), Nišić 6,5 (od 63. minuta Fićović -), Hrelja 7 (od 63. minuta Kvržić 7,5). Trener: Vinko Marinović.
IGMAN: Ćeman 5,5, Mešinović 7, Velić 6, A. Hebibović 6 (od 85. minuta Pirić -), Oremuš 5,5 (od 45. minuta K. Hebibović 6,5), Čubrilo 5,5 (od 65. minuta Brekalo -), Đorić 6, Dupovac 6,5, Bajrić 5,5, Janketić 7,5 (od 73. minuta Mešić -), Ramić 7 (od 65. minuta Ahmetović -). Trener: Adnan Elezović.