Sezona karijere: Dva gola Vlahovića za devet minuta

Srpski reprezentativac Dušan Vlahović postigao je 10. i 11. gol ove sezone za Juventus, koji je zahvaljujući njemu poveo u Lečeu 2:0.

Najbolji strijelac popularne "Stare dame" najprije je pogodio u 59. minutu volej udarcem lijevom nogom, a devet minuta kasnije je ubacio loptu sa gol linije u mrežu.

Vlahović je već sada uspio da premaši prošlosezonski bilans golova, tada je na 27 utakmica stigao do deset pogodaka, a sada mu je za još bolji učinak bilo potrebno 19 utakmica (toliko je odigrao ove sezone).

Ovo mu je, otuda, i najbolja, najefikasnija sezona u Seriji A, shodno tome i sezona karijere.

Podsjetimo, Dušan je postigao dva gola i nedavno, prije pet dana protiv Sasuola. Tada je dao dva evrogola, najljepša ove sezone za njega.

Odličan meč za goste igrao je i drugi srpski reprezentativac Filip Kostić, koji je učestvovao u akciji kod drugog gola kada je uputio centaršut pred gol, gdje je uslijedio skok Mekkenija i egzekucija Vlahovića, prenosi B92.net.