Sarajevo pokvarilo povratak

Darko Dragičević

DOBOJ - Fudbaleri Sloge nisu uspjeli da povratak na renovirani stadion Luke u Doboju ukrase pobjedom. Sarajevo je slavio na gostovanju 3:1 i revanširalo se za poraz prošle sezone.

Sloga je imala u prvom poluvremenu puno problema u odbrani prekida te tranziciji. Sarajevo je to znalo da kazni. Prvo je nakon ubacivanja najbolje se snašao u šesnaestercu Vinko Soldo u 18.minutu.

A onda je na scenu stupio Giorgi Gulijašvili. Postigao je dva lijepa gola nakon dobre tranzicije u 32. i 34.minutu. Sloga je uspjela da dođe do gola u finišu prvog dijela.Srđan Grabež se najbolje snašao nakon gužve pred golom .Ž

U drugom dijelu Sloga je pokušala da dođe do drugog goka i da se vrati potpuno u meč. Ipak nekoliko puta je dobro intervenisao golman gostiju Rockov koji nije dozvolio rezultatsku dramu.

Sarajevo je imalo šanse nakon kontranapada a na kraju je došlo do zaslužene pobjede.