Remi Željezničar Sport tima i Rudar Prijedora u derbiju 16. kola Prve lige Republike Srpske

BANjALUKA - Fudbaleri Željezničar Sport tima i Rudar Prijedora u derbiju 16. kola Prve lige Republike Srpske podijelili su bodove igrajući neriješeno, 1:1.

U veoma dobroj i neizvjesnoj utakmici gosti su u ovom susretu tražili tri boda kako bi ostali u trci za šampionsku titulu, dok su domaći fudbaleri još jednom htjeli pokazati da njihova mlada ekipa ima znanje i kvalitet. Na prvi pogodak čekalo se do 43. minuta kada je mrežu Željezničar Sport tima zatresao Branko Rosić. Domaći su u nastavku susreta bili znatno agresivniji, što je urodilo plodom u 78. minutu kada je Adonis Bilal matirao Kristijana Sekulića i tako svom timu donio bod, a istovremeno i razočarao pristalice Rudar Prijedora.

- Sve u svemu mogu da budem zadovoljan prikazanim, iako smo podbacili u prvom dijelu susreta. Tih prvih 45 minuta Prijedorčani su kontrolisali igru i iz jedne prilike su stigli do vodećeg gola. U nastavku susreta diktirali smo tempo, a kao plod bolje igre uslijedio je i izjednačujući pogodak. Kada se sve sabere i oduzme smatram da je neriješen rezultat najrealniji ishod ovog susreta - naglasio je šef stručnog štaba Željezničar Sport tima Branislav Krunić.

Ovim remijem “rudari” nisu ostvarili plan da u Banjaluci osvoje tri boda i tako ostanu u trci za vodećim dvojcem, Radnikom i Laktašima.

- Prvo poluvrijeme bilo je odlično i u njemu smo došli do prednosti. Međutim, opet se ponovilo da moji igrači kada povedu kao da prestanu vjerovati u sebe. Ako želimo da ostvarimo ciljeve onda svih 90 minuta moramo vjerovati u sebe. Do kraja jeseni ostao nam je još derbi protiv Radnika na našem terenu i ako želimo da na proljeće razmišljamo o tituli moramo da dođemo do trijumfa - istakao je trener Prijedorčana Vule Trivunović.

Parovi 17. kola, koje se igra u subotu, 25 novembra: Velež (N) - Sloboda (MG), Romanija - Ljubić, Rudar Prijedor - Radnik, Slavija - Željezničar Sport tim, Alfa Modriča - Sutjeska, Kozara - Omarska, Borac (KD) - Famos, Drina (Z) - BSK, Leotar - Laktaši.

RUDAR PRIJEDOR    1 (1)

Strijelci: 0:1 Rosić u 43, 1:1 Bilal u 78. minutu.

Stadion: “Predgrađe” u Banjaluci.

Gledalaca: 250.

Sudija: Mladen Mirić (Bijeljina) 6,5.

Žuti kartoni: Popara, Đogić, Blanuša, Čolić, Jević, predstavnik kluba Ćurlik, pomoćni trener Majkić (Željezničar ST), Bilbija, Živanović, Paulo (Rudar Prijedor).

Igrač utakmice: Branko Rosić (Rudar Prijedor) 7.

ŽELjEZNIČAR SPORT TIM: Tamindžija 6,5, Čolić 6,5, Sladojević 6,5, Đogić 6,5, Kralj 6,5, Bilal 7, Šuput 6,5 (od 57. minuta Kerezović 6,5), Jević 6,5 (od 57. minuta Ivić 6,5), Popara 6,5, Blanuša 6,5, Malić 6,5 (od 90. minuta Kalabić -). Trener: Branislav Krunić.

RUDAR PRIJEDOR: Sekulić 6,5, Ignjatović 6,5, Pekija 6,5, Rosić 7 (od 61. minuta Daničić -), Živanović 6,5, Milaković 6,5, Marić 6,5 (od 83. minuta Rauš -), Bilbija 6,5, Njamculović 6,5 (od 83. minuta Petrović -), Smajić 6,5 (od 61. minuta Demonjić -), Paulo 6,5 (od 66. minuta Amoa -). Trener: Vule Trivunović.

***

OMARSKA 2 (2)

ALFA MODRIČA 2 (1)

Strijelci: 1:0 Jaćimović u 19, 1:1 Manojlović u 29, 2:1 Jaćimović u 45+1, 2:2 Pljevaljčić u 90+3. minutu.

Stadion: Omarske u Omarskoj.

Gledalaca: 500.

Sudija: Marko Taborin (Zvornik) 6.

Žuti kartoni: Panić, Petković, Jaćimović, Jovičić (Omarska), Pliego, Šoškić, Trifković, Velinov, Omerhodžić (Alfa Modriča).

Igrač utakmice: Ognjen Jaćimović (Omarska) 7.

OMARSKA: Vujičić 6, Sajak 6, Kopanja 6, Panić 6 (od 71. minuta Zdjelar -), Petković 6,5 Jaćimović 7, Jovičić 6 (od 67. minuta Lajić -), L. Nišić 6,5, Kovačević 6,5, Đ. Nišić 6. Vračar 6 (od 90+2. minuta Stojnić -). Trener: Saša Keranović.

ALFA MODRIČA: Dizdar 6, Disubi 6, Pliego 6, Jolović 6, Manojlović 6,5, Šoškić 6 (od 60. minuta Kojić -), Trifković 6 (od 88. minuta Radić -), Limić 6,5 (od 60. minuta Omerhodžić -), Stupar 6,5, Prljeta 6, Velinov 6 (od 60. minuta Pljevaljčić 6,5). Trener: Joco Stokić.

***

SLOBODA (MG)  3 (1)

LEOTAR              1 (0)

Strijelci: 1:0 Luis u 45+1, 2:0 Zekanović iz penala u 62, 3:0 Nenad u 68, 3:1 Pandžić u 90+2. minutu.

Stadion: “Luke” u Mrkonjić Gradu.

Gledalaca: 100.

Sudija: Marko Domazet (Istočna Ilidža) 6,5.

Žuti kartoni: Mitrić, Nenad, Fontemaki (Sloboda, MG), Milović (Leotar).

Igrač utakmice: Timar Demar Luis (Sloboda, MG) 7,5.

SLOBODA (MRKONjIĆ GRAD): Travar 7, Danilović 7, Radić 7 (od 85. minuta Živković -), Lazendić 7, Nikodinović 7 (od 73. minuta Babić -), Zekanović 7,5, Luis 7,5 (od 85. minuta Gavrić -), Mitrić 7, Fontemaki 7, Jotić 7 (od 85. minuta Todorović -), Nenad 7,5. Trener: Marko Tešić 7.

LEOTAR: Perišić 6, Milović 6, Glogovac 6, Cmiljanović 6, Babić 6, Đuderija 6 (od 75. minuta Pandžić -), Milić 6 (od 46. minuta Kapor -), Aćimović 6, Begić 6 (od 84. minuta Popović -), Šušnjar 6, Paranos 6. Trener: Oleg Ćurić.

***

LjUBIĆ    2 (1)

VELEŽ (N)        0 (0)

Strijelci: 1:0 A. Žižak u 45+1, 2:0 Mišić u 86. minutu.

Stadion: “Siniša Peulić” u Prnjavoru.

Gledalaca: 80.

Sudija: Vanja Ajder (Banjaluka) 6,5.

Žuti kartoni: Subić, Vidović, M. Stupar, Babić, Jugović (Ljubić), G. Prodanović, Anđelović, Abaza (Velež, N).

Crveni karton: Miloš Zurovac (Velež, N) u 55. minutu.

Igrač utakmice: Aleksandar Žižak (Ljubić) 7,5.

LjUBIĆ: A. Stupar 7, Radaković 7, Mišić 7,5, Milanović 7 (od 89. minuta Jevtić -), A. Žižak 7,5, Jugović 7, Subić 7 (od 89. minuta B. Žižak -), Grahovac 7, Babić 7 (od 73. minuta Banjac -), M. Stupar 7, Vidović 7. Trener: Vladanko Komlenović.

VELEŽ (NEVESINjE): Zurovac 5, Botić 6 (od 46. minuta Kljakić -, od 57. minuta Vukanović -), Abaza 6, Petković 6, Sekulović 6, Anđelović 6, G. Prodanović 6, Repović 6, Drašković 6, Alveš Lusio 6, S. Prodanović 6. Trener: Marko Jovanović.

PRNjAVOR - Fudbaleri Ljubića ostvarili su veoma vrijednu pobjedu, jer su u 16. kolu prvoligaškog karavana savladali Velež iz Nevesinja s 2:1 i tako su bar za trenutak pobjegli iz opasne zone.

***

FAMOS    1 (0)

KOZARA    1 (0)

Strijelci: 0:1 Bokić u 53, 1:1 Stjepanović iz penala u 69. minutu.

Stadion: SRC “Branislav Lubura” u Istočnoj Ilidži.

Gledalaca: 120.

Sudija: Bojan Panić (Prijedor) 6,5.

Žuti kartoni: Stjepanović, Škrba, Marković, Perović (Famos), Bokić, Glišić, Pljevaljčić, Sadiković (Kozara).

Igrač utakmice: Jovan Bokić (Kozara) 7.

FAMOS: Rončević 6,5, Škrba 6,5, Stjepanović 7, Perović 6,5, Pirt 6,5 (od 53. minuta Kuljanin 6,5), Tešanović 6,5 (od 65. minuta Vranešić -), Marković 6,5, Lazić 6,5, Blažić 6,5, Danilović 6,5, Hrkalo 6,5. Trener: Darko Vojvodić.

KOZARA: Glišić 6,5, Sarajlić 6,5, Bubić 6,5, Hong 6,5, Tešić 6,5, Modić 6,5 (od 36. minuta Pljevaljčić 6,5), Bokić 7, Delić 6,5, Sadiković 6.5, Asentić 6,5 (od 78. minuta Komlenić -), Takahaši 6,5 (od 57. minuta Bogučanin 6,5). Trener: Alen Medović.

***

SUTJESKA        1 (0)

SLAVIJA 0 (0)

Strijelac: Blagojević u 75. minutu

Stadion: Gradski u Foči.

Sudija: Danijel Perić (Bijeljina) 7.

Žuti kartoni: Gagović (Sutjeska), Dabić, Gojković, Mandić (Slavija).

Igrač utakmice: Dario Blagojević (Sutjeska) 7.

SUTJESKA: Pajević 6,5, Gagović 6,5, V. Ivanović 7, B. Radović 6,5 (od 60. minuta Ristović 7), N. Mojović 7, Mihajlović 7, Mitrašinović 6,5, Đorđević 6,5, L. Radović 7, Blagojević 7, Samardžić 6,5. Trener: Zlatko Radović.

SLAVIJA:  Sirćo 7, Gojković 6,5, Beširević 6, Popović 6,5, Arbinja 6,5 (od 79. minuta Radaković -) Čvoro 6, Dabić 6  (od 75. minuta Bjeloš -) Križevac 6,5, Vučinić 6 (od 87. minuta Forcan -) Mandić 6,5 (od 87. minuta Stijepić -) Karić 6,5. Trener: Bojan Regoje.

Sudija: Danko Butulija (Banjaluka) 6,5.

Žuti kartoni: Vuković, Marković, Tešić, Nikolić (Laktaši), Ćulum, Delić, Janjić, Jezdić, Gavrić, Ilić (Drina, Z).

Igrač utakmice: Milan Šikanjić (Laktaši) 7.

LAKTAŠI: Knežević 6,5, Milić 6,5, Vuković 6,5 (od 79. minuta Đapa -), Šikanjić 7 (od 87. minuta Trivić -), Marković 6,5 (od 66. minuta Milojević -), Škorić 6,5, Ostojić 6,5, Babić 6,5, Bosančić 6,5 (od 66. minuta Nikolić -), Tešić 6,5, Dojčinović 6,5 (od 79. minuta Janjetović -). Trener: Miljan Bajić.

DRINA (ZVORNIK): Marković 6, Marić 6, Jokić 6, Gavrić 6, Ilić 6, Tadić 6, Pantić 6 (od 84. minuta Andrić -), Jezdić 6, Ilijas 6 (od 46. minuta Delić 6), Janjić 6, Ćulum 6. Trener: Mile Lazarević.