Real stekao veliku prednost protiv Čelzija, zakoračio u polufinale Lige šampiona

MADRID - Fudbaleri Real Madrida savladali su Čelzi rezultatom 2:0 u prvoj utakmici četvrtfinala Lige šampionna odigranoj u Madridu.

Plavci su posljednjih pola sata igrali s igračem manje i revanšu za sedam dana im je potrebno pravo čudo za prolaz.

Kraljevi su poveli u 21. minutu golom Karima Benzeme.

Ključni detalj meča desio se u 59. minuti kada su gosti dobili crveni karton. Rodrigo je pobjegao Benu Čilvelu koji ga je srušio kao posljednji igrač odbrane i zasluženo mu je pokazan put u svlačionicu.

Prednost igrača više aktuelni šampion Evrope iskoristio je u 74. minuti. Nakon izvanredne kombinacije poslije kornera, Marko Asensio je preciznim pogodio mrežu 2:0.

Do kraja je Real rutinski sačuvao vodstvo i jednom nogom je već u polufinalu Lige šampiona.