Radnik šokirao Borac u Kupu

D.D.

BIJELjINA - Fudbaleri Radnika eliminisali su Borac u osmini finala Kupa Republike Srpske Dr Milan Jelić i tako su Banjalučani ostali bez prilike da brane trofej osvojen prošle sezone.

Bijeljinski tim je slavio nakon boljeg izvođenja penala 6:5 a u regularnom dijelu utakmice bilo je neriješeno 1:1.

Trener Velibor Đurić i Vinko Marinović izveli su kombinovane timove davajući šansu igračima sa manjom minutažom u dosadađnjem dijelu sezone.

Tako je Đanfranko Penja doveo Borac u vođstvo u četvrtom minutu, dok je u 32. izjednačenje donio Dragan Došlo. U nastavku nije bilo golova , pa su putnika u narednu rundu odlučili jedanaesterci.

Prilikom izvođenja penala neprecizan je bio Stojan Vranješ kod Borca (pogodili Hrelja, Čavić, Makarić i Pejović), dok su svi izvođači kod Radnika bili precizni (Došlo, Santrač, Amidžić, Vasić i Kruz), pa je bijeljinski tim eliminisao premijerligaša i prekinuo njegovu seriju pobjeda.

Rezultati ostalih utakmica: Sloga (Srbac) – Borac (Kozarska Dubica) 2:4 , Drina (Zvornik) – Sloga (Doboj) 0:1 , Laktaši - Zvijezda 09 0:2, Tekstilac - Sloboda MG 4:1.