Radnik prati Laktaše

Darko Dragičević

BIJELjINA - Radnik nastavlja potjeru za Laktašima. Tim iz Bijeljine je na svom terenu savladao Slobodu iz Mrkonjić Grada rezultatom 3:0 te ostao bodovno izjednačen sa velikim rivalom.

Golman Nikola Lakić još jednom je sačuvao svoju mrežu. Od 10 mečeva na kojima je branio, u čak šest nije primio gol. Od toga u tri utakmice u nizu njegova ekipa je uspjela da zatvori sve prilaze svome golu pa Radnik ima i najbolju odbranu (sedam primljenih golova).

- Sačuvana mreža je zasluga čitavog tima. Igramo veoma disciplinovano u defanzivi, rivali nam ne stvaraju previše šansi i nastojim da uz svoje saigrače budem na visini zadataka. Prva želja je da dođemo do tri boda i do toga možemo stići samo timskom igrom. Protiv Slobode smo odigrali veoma dobar meč. Od početka smo bili ekipa koja je diktirala ritam, na vrijeme smo dali golove i došli do rutinske pobjede - istakao je golman Lakić.

Radnik u dosadašnjih 13 mečeva Prve lige nije doživio nijedan poraz. Imaju osam pobjeda uz pet remija, ali im to ipak nije bilo dovoljno za prvo mjesto.

- Imali smo nekoliko neplaniranih remija i to nas je koštalo prvog mjesta. Ipak, pokušaćemo do kraja jesenjeg dijela da dođemo do prvog mjesta. Imamo težak raspored. Već u narednom kolu dočekujemo Ljubić koji ne smijemo potcijeniti jer su ekipa koja će tražiti bodove. Tu su još mečevi protiv Romanije, te dva teška gostovanja u Nevesinju i derbi protiv Rudar Prijedora. Nadamo se da ćemo do tog gostovanja imati maksimalan učinak i pokušaćemo da iskoristimo eventualni kiks rivala i na pauzu odemo sa prve pozicije - poručio je pouzdani čuvar mreže Radnika.

Ove sezone Prva liga Republike Srpske je veoma izjednačena.

- Po meni, četiri ekipe se bore za sami vrh, ali tu je još nekoliko veoma kvalitetnih ekipa koje mogu da iznenade. Uz to, svako gostovanje je veoma teško, tako da će se voditi velika borba do kraja. Na nama je da što bolje privedemo ovaj jesenji dio kraju jer ne skrivamo da je naša želja da izborimo povratak u Premijer ligu BiH - dodao je Lakić.

18. Omarska         13      2        2        9        14:31 8

Parovi 14. kola, koje se igra u subotu i nedjelju, 4. i 5. novembra: Sloboda (MG) - Drina (Z), Leotar - Borac (KD), Laktaši - Kozara, BSK - Alfa Modriča, Famos - Slavija, Omarska - Rudar Prijedor, Sutjeska - Romanija, Željezničar Sport tim - Velež (N), Radnik - Ljubić.

***

RADNIK            3 (2)

SLOBODA (MG) 0 (0)

Strijelci: 1:0 Stevanović u 27, 2:0 Kačarević u 40, 3:0 Maksimović u 79. minutu.

Stadion: Radnika u Bijeljini

Gledalaca: 300.

Sudija: Dejan Lazić (Modriča) 6,5.

Žuti kartoni: Janjić (Radnik), Soldat (Sloboda, Mrkonjić Grad).

Igrač utakmice: Uglješa Stevanović (Radnik) 7,5.

RADNIK: Lakić -, Janjić 7 (od 83. minuta Josipović -), Vasić 7, Natan 7 (od 74. minuta Santrač -), Kačarević 7,5, Stevanović 7,5 (od 74. minuta Fatai), Albijanić 7 (od 46. minuta Stjepanović -), Virekoh 7 (od 61. minuta Maksimović 7,5), Perišić 7, Amidžić 7, Ristanović 7. Trener: Velibor Đurić.

SLOBODA (MRKONjIĆ GRAD): Vuković 6, Danilović 6, Bobić 5,5, Lazendić 5,5, Mitrić 5,5, Jotić 6 (od 57. minuta Soldat 6), Živković 6 (od 68. minuta Luis -), Jakešević 6 (od 68. minuta Nikodinović -), Radić 5,5, Gavrić 6 (od 57. minuta Ešba 6), Nenad 5,5 (od 84. minuta Đukanović -). Trener: Marko Tešić.

***

ZVIJEZDA 09     0 (0)

VELEŽ     0 (0)

Stadion: Gradski u Ugljeviku.

Gledalaca: 400.

Sudija: Antonio Tomić (Kreševo) 6,5.

Žuti kartoni: Maksimović, Ristanović, Danoski (Zvijezda 09), Vehabović (Velež)

Igrač utakmice: Osman Hadžikić (Velež) 7.

ZVIJEZDA 09: Damjanović 6,5, Ristanović 6,5, Raca 6,5 (od 62. minuta Danoski -), Blažević 6,5 (od 62. minuta Đorđević -), Veličković 7, Vadze 6,5 (od 90+1. minuta Subašić -), Karaklajić 6,5 (od 75. minuta Milovanović -), Ponjević 6,5, Šapić 6,5, Vukoja 7 (od 90+1. minuta Paić -), Maksimović 7. Trener: Mihajlo Jurasović.

VELEŽ: Hadžikić 7, Oreč 6,5, D. Halilović 6 (od 69. minuta E. Halilović -), Hrkač 7, Gulijašvili 7 (od 77. minuta Peco -), Suljić 6,5, Haskić 6, Džafić 6 (od 46. minuta Šturm 6,5), Oliveira 6,5, Vehabović – (od 25. minuta Mlinarić 6), Mahmić 6 (od 46. minuta Šikalo 6). Trener: Dean Klafurić.

***

RUDAR PRIJEDOR    1 (0)

FAMOS             0 (0)

Strijelac: 1:0 Ignjatović u 90+5. minutu.

Stadion: Gradski u Prijedoru.

Gledalaca: 300.

Sudija: Mario Jelić (Banjaluka) 6,5.

Žuti kartoni: Komazec (Rudar Prijedor), Abrego, Markovcić, Blažić, Kuljanin (Famos).

Igrač utakmice: Aleksandar Ignjatović (Rudar Prijedor) 7.

RUDAR PRIJEDOR: Trninić 6,5, Ignjatović 7, Pekija 6,5 (od 87. minuta M. Bilbija -), Kovačević 6,5, Komazec 6,5, Demonjić 6,5, Petrović 6,5 (od 70. minuta Rosić -), Marić 6,5 (od 58. minuta Daničić 6,5), Raković 6,5, Amoa 6,5, Smajić 6,5 (od 58. minuta Milaković 6,5). Trener: Vule Trivunović.

FAMOS: Rončević 6,5, Abrego 6,5, Stjepanović 6 (od 90+3. minuta Drakul -), Hrkalo 6 (od 80. minuta Tiro -), Perović 6, Danilović 6,5, Tešanović 6, Lazić 6, Pirt 6 (od 84. minuta Kuljanin -), Marković 6, Blažić 6,5. Trener: Darko Vojvodić.

***

BORAC (KD)       1 (0)

DRINA (Z) 1 (0)

Strijelci: 1:0 Berilo u 65, 1:1 Ćulum u 70. minutu.

Stadion: “Đolovi” u Kozarskoj Dubici.

Gledalaca: 200.

Sudija: Nemanja Aleksić (Banjaluka) 6,5.

Žuti kartoni: Hinestroza, Bunić, Janković, S. Pekić, N. Pekić (Borac, Kozarska Dubica), Janjić, Jokić, Gavrić, Mićić, (Drina, Zvornik).

Igrač utakmice: Danijel Ćulum (Drina, Zvornik) 7.

BORAC (KOZARSKA DUBICA): Harison 6,5, Bunić 6,5, Pekić 6,5, Koprivica 6,5, Hinestroza 6,5, Maksimović 6,5 (od 90. minuta Govedarica -), Glišić 6,5 (od 46. minuta Tomaš 6,5), Moskvera 6,5, N. Pekić 6,5, Berilo 7, Janković 6,5. Trener: -.

***

VELEŽ (N) 2 (1)

SUTJESKA 0

Strijelci: 1:0 Drašković u 11, S. Prodanović u 65. minutu.

Stadion: Gradski u Nevesinju.

Sudija: Bojan Mitrović (Bijeljina) 6,5.

Žuti kartoni: Drašković, Repović, Kljakić (Velež), Mojović, Mitrašinović (Sutjeska).

Igrač utakmice: Srđan Drašković (Velež) 7.

VELEŽ: Zurovac 6,5, Abaza 6,5, Petković 6,5, Sekulović 6,5 (od 90. minuta Adžić -), G. Prodanović 6,5, Popović 6,5 (od 90. minuta Andrijašević -), Repović 6,5, Drašković 7, Lusio 6,5, S. Prodanović 7, Gutić 6,5 (od 85. minuta Kljakić -). Trener: Marko Jovanović.

SUTJESKA: Pajević 6, Gagović 6, D. Mojović 6, N. Mojović 6, Milutinović 6, Mihajlović 6, Mitrašinović 6 (od 69. minuta Stojanovski 6), Đorđević 6, Radović 6, Blagojević 6 (od 69. minuta Radović 6), Pavlović 6 (od 57. minuta Ristović). Trener: Zlatko Radović.

***

LjUBIĆ              1 (1)

ŽELjEZNIČAR ST    0

Strijelac: 1:0 Stamenković iz penala u 40. minutu.

Stadion: “Siniša Peulić” u Prnjavoru.

Gledalaca: 100.

Sudija: Aleksandar Jevtić (Prijedor) 6.

Žuti kartoni: Milanović, Subić, Radaković, A. Žižak, Vidović (Ljubić), Jević, Bilal, Popara, Ivić, Vintonji, Čolić, Tamidžija (Željezničar Sport tim).

Crveni kartoni: Boris Žižak (Ljubić) po završetku utakmice, Marko Blanuša (Željezničar Sport tim) po završetku utakmice.

Igrač utakmice: Uroš Stamenković (Ljubić) 7.

LjUBIĆ: Stupar 6,5, Radaković 6,5, Mišić 6,5, Milanović 6,5 (od 86. minuta B. Žižak 5), A. Žižak 6,5, Jugović 6,5, Subić 6,5, Grahovac 6,5 (od 78. minuta Mitrović -), Stupar 6,5, Vidović 6,5, Stamenković 7 (od 61. minuta Komljenović -). Trener: Vladanko Komlenović.

ŽELjEZNIČAR: Tamindžija 6,5, Čolić 6,5 (od 83. minuta Jagodić -), Sladojević 6,5, Blanuša 5, Đogić 6,5, Ivić 6 (od 59. minuta Malić 6,5), Bilal 6,5, Šuput 6,5, Vintonji 6,5, Jević 6 (od 83. minuta Sukara -), Popara 6,5 (od 77. minuta Kerezović -). Trener: Branislav Krunić.

***

ROMANIJA        4 (2)

OMARSKA          2 (1)

Strijelci: 1:0 Cicović u 17, 1:1 Jaćimović u 38, 1:2 Kopanja u 41, 2:2 Radović u 67, 3:2 Vuković u 73, 4:2 Blagojević u 90+6. minutu.

Stadion: SRC “Vlajko Petrović” u Palama.

Gledalaca: 150.

Sudija: Mladen Mirić (Bijeljina) 6,5.

Žuti kartoni: Koroman, Pekić, Vuković, Blagojević (Romanija), Krecelj, Jovičić (Omarska).

Crveni karton: Mladen Lučić (Romanija) u 48. minutu.

Igrač utakmice: Bogdan Simanić (Romanija) 7,5.

ROMANIJA: Lučić 5, Koroman 7, Čvoro 7, Pekić 7, Babić 7 (od 46. minuta Radosavljević 7), Simanić 7,5, Cicović 7,5, Torbica 7, Radović 7,5 (od 85. minuta Blagojević -), Cvjetanović 7 (od 46. minuta Vuković 7,5), Ivković 7. Trener: Milan Gutović.

OMARSKA: Vujičić 6, Zdjelar 6 (od 73. minuta Vračar -), Sajak 6 (od 79. minuta Mikić -), Kopanja 6,5, Krecelj 6,5, Jaćimović 6,5 (od 90. minuta Trkulja -), Jovičić 6, Lajić 6 (od 79. minuta Marin -), L. Nišić 6, Kovačević 6, Đ. Nišić 6. Trener: Saša Keranović.

Sudija: Dragan Todić (Doboj) 6,5.

Žuti kartoni: Pljevaljčić, Glišić (Kozara), Kolak (Leotar).

Igrač utakmice: Marinko Rastoka (Kozara) 7.

KOZARA: Glišić 6,5, Bubić 6,5, Hong 6,5, Tešić 6,5, Bokić 6,5, Rastoka 7 (od 90+1. minuta Asentić -), Jandrić 6,5, Veljkić 6,5 (od 53. minuta Pljevaljčić 6,5), Sadiković 6,5, Popović 6,5 (od 60. minuta Delić 6,5), Bogučanin 6,5 (od 53. minuta Angeleski 6,5). Trener: Alen Medović.

LEOTAR: Perišić 6, Milović 6, Cmiljanović 6, Babić 6, Đuderija 6 (od 80. minuta Pandžić -), Aćimović 6 (od 66. minuta Krneta -), Begić 6, Leko 6 (od 74. minuta Glogovac -), Šušnjar 6 (od 80. minuta Kapor -), Penić 6 (od 46. minuta Kolak 6), Paranos 6. Trener: Oleg Ćurić.

***

SLAVIJA 1 (1)

BSK           3 (2)

Strijelci: 0:1 Đorđević u 24, 1:1 Gojković u 29, 1:2 u Popović (autogol) u 37, 1:3 Stojičić u 71. minutu.

Stadion: SRC “Slavija” u Istočnom Sarajevu.

Sudija: Stefan Đukić (Ugljevik) 6,5.

Žuti kartoni: Gojković, Dabić, Arbinja (Slavija), Erić (BSK).

Igrač utakmice: Vukan Đorđević (BSK) 7,5.

SLAVIJA: Sirćo 6, Gojković 6,5, Beširević 6, Popović 6, Arbinja 6 (od 75. minuta Stjepić -), Bjeloš 6, Križevac 6, Avdalović - (od 18. minuta Vučinić 6, od 75. minuta Čvoro -), Mandić 6, Karić 6, Radaković - (od 25. minuta Dabić). Trener: Bojan Regoje.