Radnik golom iz penala došao do pobjede u duelu sa Leotarom: Cirkus u režiji Ajdera

BIJELjINA - Fudbaleri Radnika u posljednjem susretu 23. kola Prve lige Republike Srpske na svom terenu savladali su Leotar sa 1:0 i tako zadržali sedam bodova prednosti u odnosu na Laktaše.

Centralna figura, veoma tvrde i dosta izjednačene utakmice, bio je glavni arbitar Vanja Ajder iz Banjaluke, koji je u 90. minutu iz samo njemu znanih razloga dosudio kazneni udarac za domaćina, koji je u pogodak pretvorio iskusni Aleksandar Vasić. Nisu pomogli ni brojni protesti fudbalera Leotara da promijeni odluku. Svima na terenu pa i fudbalerima Radnika, kao i njihovim navijačima na tribinama, bilo je jasno da penala nije bilo, ali Ajder je ostao dosljedan.

Šef stručnog štaba Bijeljinaca Velibor Đurić nije bio baš raspoložen za priču poslije ovog susreta.

- Došli smo do nova tri boda sa kojima smo zadržali sedam bodova prednosti u odnosu na najbližeg pratioca. Meč je bio dosta izjednačen i igralo se veoma tvrdo bez mnogo šansi. Ova pobjeda će nam puno značiti pred derbi u narednom kolu, u kojem ćemo biti gosti našeg najbližeg pratioca Laktaša - istakao je Đurić.

Trener Leotara Oleg Ćurić, koji je bio vidno razočaran nije htio da govori o utakmici, ali ni da komentariše suđenje. Odmah po završetku utakmice trebinjski klub se na društvenim mrežama oglasio i jasno stavio do znanja da je razočaran dijeljenjem (ne)pravde u režiji Ajdera na Gradskom stadionu u Bijeljini.

- Poraz nas ne boli. Bilo ih je, biće ih... Boli penal u 90. minutu... Bole četiri povrijeđena fudbalera... Boli ponovno iživljavanje sudije Vanje Ajdera... Samo upamtite, što iz kamena nikne, teško se lomi - poručili su iz Leotara.

Treba podsjetiti da trebinjski klub nije jedini koji se ove sezone žalio na suđenje banjalučkog arbitra. Leotar se žalio na dijeljenje pravde ovog sudije i poslije njihovog meča protiv Romanije u Palama, a pritužbi su imali iz Slavije i to baš na meču protiv Radnika u prvom kolu nastavka šampionata.

Parovi 24. kola, koje se igra u subotu i nedjelju: Sloboda (MG) - Omarska, Famos - Sutjeska, BSK - Željezničar, Laktaši - Radnik, Leotar - Ljubić, Drina (Z) - Velež (N), Borac (KD) - Romanija, Kozara - Rudar Prijedor, Alfa Modriča - Slavija.

LEOTAR   0 (0)

Strijelac: 1:0 Vasić iz penala u 90. minutu.

Stadion: Gradski u Bijeljini.

Gledalaca: 1.200.

Sudija: Vanja Ajder (Banjaluka) 5.

Žuti kartoni: Živković, Natan, Maksimović (Radnik), Raez, Kapor, Maksić, Vasiljević (Leotar).

Igrač utakmice: Aleksandar Vasić (Radnik) 7.

RADNIK: Lakić 6,5, Živković 6,5, Josipović 6,5, Janjić 6,5, Vasić 6,5, Natan 6,5 (od 63. minuta Maksimović -), Stevanović 6,5 (od 63. minuta Došlo -), Perišić 6,5, Santrač 6,5 (od 70. minuta Amidžić -), Alvarez 6,5 (od 46. minuta Stjepanović 6,5), Gavrić 6,5 (od 76. minuta Gojkov -). Trener: Velibor Đurić.

LEOTAR: Vidaković 6,5, Milović 6,5, Babić 6,5 (od 70. minuta Kapor -),  Leko 6,5, Đajić - (od 17. minuta Maksić 6,5), Tatar 6,5, Mariaga 6,5 (od 86. minuta Pandžić -), Šušnjar 6,5, Raez 6,5, Kovačević 6,5 (od 46. minuta Đuderija 6,5), Vasiljević 6,5. Trener: Oleg Ćurić.