Radio VAR, trofej Željezničar Sport timu

Dejan Kondić

BANjALUKA - Fudbaleri Željezničar Sport tima osvojili su četvrti pehar pobjednika Kupa Grada Banjaluka. Izabranici Branislava Krunića su do trofeja došli nakon boljeg izvođenja penala - 4:3. U regularnom dijelu bilo je 1:1.

Kod oba pogotka radio je VAR. U 20. minutu provjeravano je da li je strijelac gola za Željezničar Sport tim Damjan Jovanović bio u ofsajdu

Naprijed je izjednačio golom Rade Radića iz penala u 73. minutu na 1:1. Prethodno je VAR tehnologijom potvrđena odluka glavnog sudije Dragana Petrovića, da je postojao jedanaesterac.

Kada su u pitanju kazneni udarci kod pobjednika bio je neprecizan Nebojša Mirčić, dok su kod Naprijeda neprecizni bili Leontije Dragoljić i Bojan Kremenović.

Najbolji igrač finala je Đorđe Đogić, dok je najbolji golman Bojan Višić, obojica iz pobjedničke ekipe.